Interesanti, Noderīgi

Jauns gads ir klāt, bet tās ir ļoti nepatīkamas ziņas visiem! Dzīve tagad ir kļuvusi vēl dārgāka

Jaunais gads ir iesācies un daudzi jau noteikti zina, ka no šodienas palielinās arī akcīzes nodoklis ne tikai degvielai, bet arī konkrētiem tabakas izstrādājumiem, tā ir inforēmjusi Finanšu Ministrija (FM). Svinu nesaturošam benzīnam par 1000 litriem akcīzes nodoklis pašlaik pieaugs no 476 Eiro līdz veseliem 509 Eiro, kas ir samērīgi augsts kāpums.

Etilspirta un benzīna maisījumam jeb degvielai, ko sauc par “E85”, kurā absolūtā spirta gala saturs produktā ir aptuveni 70-85%, par veseliem 1000 litriem akcīzes nodoklis augs no 142,8 Eiro līdz 152,7 Eiro, kas arī ir pietiekami daudz priekš šāda veida akcīzes nodokļa.

Taču tas bija tikai iesākums par benzīnu, laiks ķerties klāt populārakajai degvielai – dīzeļdegvielai. Degvieleļļai, petrolejai, dīzeļdegvielai, rapšu sēklas vai sēklu eļļas iegūtas biodīzeļdegvielas sajukumam par veseliem 1000 litriem akcīzes palielināsies no 372 Eiro līdz veseliem 414 Eiro.

Iespaidīgs cenu kāpums ir arī naftas gāzei. Par 1000 kilogramiem akcīzes nodoklis pieaugs no 244 Eiro līdz vesliem 285 Eiro, kas ir milzīgs lēciens, ņemot par piemēru pārējos. Tomēr arī tas nebūt nav viss, laiks ķerties klāt pārējām lietām!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā