Interesanti

Bricis jau laicīgi brīdinājis cilvēkus par gaidāmo un nepatīkamo laiku – “Esiet uzmanīgi!”

Noteikti arī Jūs jau zināt par gaidāmo karstuma tveici, kur var vēl pieaugt radot, iespējams, pilnīgi jaunus karstuma rekordus. Diemžēl karstais laiks vienkārši neņems un neapstāsies, tieši pretēji, šāds laiks gaidāms vēl krietni ilgu laiku un izskatās, ka vasara tik tiešām tiks pavadīta lielā karstuma tveicē, bez īpaši vēsām dienām.

Kā izteicās pats Toms Bricis ,tad mums priekšā atkal ir diezgan karstas un tveicīgas dienas, kā tas bija pirms Jāņiem un svētku dienās. Jāņem vērā, ka būs arī spēcīgi pērkona negaisi, kuri var mīties kopā ar vētru, kuru un pat spēcīgam lietusgāzēm.

Arī šīs nedēlas izskaņā gaisa temperatūra krasi turēsies virs +30 grādu atzīmes un kā redzams, tad tieši šobrīd jau gaisa temperatūra ir krietni virs +30 grādiem un līdzigi gaidāms arī nedēļas izskaņas brīvdienās. Bricis brīdinājis : “Būs ļoti stipri negaisi un to tiešām uztveriet nopietni!”

Protams, ka šajā situācijā nedrīkst aizmirst to, ka tas nebūs pilnīgi visā Latvijas teritorijā, bet negaisi kā ierasts dažviet atnāks izārdīsies un tādā pašā aizies prom. Tieši šī iemesla dēļ esiet uzmanīgi, kad ir liels karstums – ir arī lieli negaisi. “Esiet uzmanīgi!” brīdinājis Bricis.

Ikvienam saules tīkotājam jāņem vērā, ka saules tiešie ultravioletie starojumi joprojām ir bīstami dienas pirmajā pusē un uzturēties tiešos saules staros bez cepures un ilgi, ir tiešām bīstami. Cik jau nav dzirdēts par pārkarsušiem, kā arī tiem, kuri nonākuši slimnīcās ar saules dūrienu. Tāpat nedrīkst aizimirst cilvēkus, kuriem ir vājāka sirds un citas veselības problēmas, kuras ļoti labi “iznākt ārā” tieši ļoti karstā laikā.

Pēc patreizējām prognozēm izskatās, ka arī visa nākamā nedēļa būs ievērojami karsta un līdzīga esošajai, varbūt par pāris grādiem noslīdēs zemāk, tomēr kopējā situācija būs gaidāma ļoti līdzīga. Tas nozīmē, ka karstums pagaidām saglabāsies salīdzinoši nemainīgs un šādā karstumā tik tiešam ir jādzer ne tikai daudz ūdens, bet arī nedrīkst aizmirst saules krēmiem un visu pārējo, lai sevi pasargātu.

Avots