Interesanti

Viņķele nepaliek parādā atbildi Kariņam un pārējiem : “Tie visi ir meli, klaji balti meli.”

Ņemot vērā lielās nesaskaņas ar premjerministru Krišjāni Kariņu viņa nostājā un pasaules izpratnē, veselības ministra neuzticība un demisija ir “ļoti loģiski rezultāti”.  Veselības ministre daudzus pretrunīgi vērtētos jautājumus skaidroja ar viedokļu atšķirībām, taču viņa raksturoja valdības vadītāja paziņojumu, ka VM iepriekš ir noraidījusi papildu Pfizer vakcīnas devas kā melus.

Tomēr viņa atzina, ka ir pārsteigta par neuzticību, jo domāja, ka tā nav kolektīva rīcība. “Ja valdības vadītājs nevēlas runāt no attāluma, izmantojot video, un ieskatīties acīs un teikt:” Ak, mūsu ceļi ir šķīrušies, es neesmu apmierināts ar jūsu darbu! “Tieši, bet plašāk un uzmundrinošākā veidā” kritizē ministru.

Uz jautājumu par kļūdām, ko viņa pieļāva savā amatā, Viņķele paskaidroja, ka lielākās grūtības sagādāja “būtiskas viedokļu atšķirības” ar valdības vadītāju. Viņa uzsvēra, ka jau kopš pirmās krīzes dienas viņa ir pārliecināta, ka veselības krīze ir cieši saistīta ar sociālekonomiskajiem faktoriem.

“Arī kolēģi, eksperti, ierēdņi un Veselības ministrijas eksperti uzsvēra, ka kopš vasaras vidus, ja epidemioloģiskie ierobežojumi nekavējoties tiks apvienoti ar atbilstošām atbalsta sistēmām un lēmumiem, tad epidemioloģiskie ierobežojumi stāsies spēkā tikai rudenī. Nezināmu apstākļu dēļ [Valdība], visticamāk, pievērsīs uzmanību veselības jautājumiem, vienlaikus ignorējot pienācīgas un savlaicīgas atbalsta sistēmas.

Man nav kritikas pret Ekonomikas ministriju (EM), kas formulēja šos ieteikumus, bet tur, kur ir pretestība, ir pieejami līdzekļi un saprotams, vai cilvēkiem vajadzētu palīdzēt šajā situācijā, “sacīja Viņķele.

Viņa izvairās tieši novērtēt, vai veselības departaments ir pieļāvis stratēģisku kļūdu, kas kļuva acīmredzama pēc krīzes beigām: “Kad es biju ministre, es rīkojos informācijas, resursu un varas robežās.”

Viņķelei un Kariņam ir arī atšķirības attiecībā uz obligātu masku valkāšanu pavasarī. Viņa teica, ka viņai nav viedokļa par maskām, jo, lai atrisinātu problēmu, viņa paļaujas uz ekspertu ieteikumiem. “Ja profesors [Uga] Dumpis un cienījamais eksperts Jurijs Perevoščikovs atkārtoti norādīja, ka maskas lietošana vīrusa izplatības samazināšanai ir diezgan nevēlama, jo vajadzības gadījumā tā var saasināt šo svarīgo notikumu.  “Ja premjeram tas nepatīk, tas būs klasisks ziņneša nāves gadījums. “

Avots