Interesanti

Bricis jau laicīgi paziņo iedzīvotājiem – No Septembra sāksies, kas pavisam nepatīkams!

Bricis jau paspējis izteikties, ka cilvēki visu augusta mēnesi gaidīja siltās vasaras atgriešanos, bet tā arī tas nemaz, diemžēl nenotika. Tieši šīs nedēļas nogalē kļūs arvien rudenīgāks, paliks krietni vēsāks un arvien biežāk gaidāmas lietavas, kas daudziem visticamāk nepatiks, jo lietus ir lijis jau gana daudz, tomēr ir gaidāmi apstākļi, kuri nebūs patīkami itin nevienam un pret to būs jāatiecas uzmanīgi.

Lai arī šonedēļ ir kļuvis krietni vēsāks, tas nenozīmē, ka laika apstākļi nevarētu uzlaboties, tomēr atskatoties uz to, kas mūs sagaida ar septembri, laika prognoze itin nemaz nav iepriecinoša. Pie tam jāņem vērā, ka Bricis paziņojis, kas mūs visus sagaida pirmajā septembra nedēļā, un tas itin nemaz nebūs patīkami.

Bricis nācis klajā ar ļoti svarīgu vēsti par to, ka Baltijas jūrā nedēļas nogalē plosīsies pamatīga vētra, kura būs tik ļoti spēcīga, ka varēs skart arī Latvijas piekrases zonu, bet par to prognozes pašlaik vēl nav pārlieku drošas. Par to precīzāk varēs spriest pirmajās septembra dienās, tomēr zinot šī brīža situāciju, sagaidīt varam tik tiešām daudz ko.

Visprecīzāk, to varēšot pateikt jau trešdien, jo tad vislabāk varēs redzēt kādi laika apstākļi un vēja virzieni mūs sagaida brīvdienās. Visticamāk, ka mēs to varēsim just, it īpaši piekrastes zonā, tomēr kas mūs sagaida tālāk septembrī?

Pavisam noteikti jārēķinās ar laiku. Pašlaik vēl nedēļas nogalē gaisa temperatūra turēsies ap +15 grādiem, tomēr ta vairs var nebūt uz ilgu, jo pēc tam temperatūra noteikti slīdēs uz leju, liekot sajust pamatīgu rudens sākumu, kā arī nedrīkstam aizmirst par patstāvīgajām lietavām, kuras joprojām nekur nepazudīs.

Viņš piebilda arī to, ka meteoroloģijā atvasarai kā tādai neesot definīcijas. Viņš izteicās, ka vārdnīcā atvasaru parasti saucot par silta laiku periodu vasaras beigās, nevis pašā rudenī, vai tā sākumā. Beigās gan viņš izteicās, ka vairums no cilvēkiem, viņaprāt, atvasaru gaida tieši rudens laikā un uztver rudens siltās un saulainās dienas par šo konkrēto atvasaru.

Avots