Interesanti

Bricis jau laikus paziņo, kas mūs sagaida nākamnedēļ – “Gaidāms, kas pavisam nebijis!”

Kurš gan to būtu domājis, ka aukstais rudens laiks ir pienācis, pie tam tik ātri, ņemot vērā, ka vasara bija vairāk nekā vienkārši karsta, bet šobrīd viss mainās un gaidāmie laikapstākļi mainās līdzi, tomēr tas arī nebūt nav viss, jo pats Bricis nācis klajā ar svarīgu sakāmo par to, kas tad īsti šobrīd ir mainījies un to, kas mūs sagaida jau nākamajā nedēļā.

Klāt pienācis tas brīdis, kad astronomiskais rudens ir sācies, un tas vēl nebūt nav viss, jo šajās ziņā svarīgi atcerēties to, ka brīdī, kad iestājas astronomiskais rudens – dienas kļūst īsākas par naktīm, līdz ar to tumsa ir uzvarējusi gaismu, un drīz vien to varēsim izjust arvien vairāk un vairāk, tomēr vai ir pamats satraukumam?

Pie tam pats Toms Bricis jau vairākas reizes norādījis to, ka tieši šis septembris Latvijā ir bijis viens no pašiem aukstajiem šajā gadsimtā, tomēr par spīti drēgnajam laikam vairākās vietās Latvijā, paspējuši uzziedēt pirmie ceriņi, kas ir tik tiešām brīnumaini un vispār nav raksturīgi šī brīža mēnesim, tomēr tas arī nav viss, jo nākamnedēļ sagaidāmi vairāki pārsteigumi.

Tāpat viņš pieminējis, ka šajā brīdī Arktikā septembra vidus tradicionāli ir tieši tas laiks, kad ledus platības sarūk līdz paša gada minumam, tomēr šoreiz viss ir pavisam savādāk nekā parasti. Tieši šogad ledus klāto platību apjoms ir 12. mazākais pēdējo 43 gadu laikā, kopš vispār veic detalizētus ledus novērojumus ar satelītiem un tas liek aizdomāties par esošo situāciju, kas saistīta ar globālo sasilšanu.

Labā un negaidītā ziņa ir par to, ka Bricis paziņojis par gaidāmo laiku nākamnedēļ un pat vēl nedaudz uz priekšu un kā atklājās tad ziņa ir tik tiešām iepriecinoša. Lai arī par spīti septembris ir bijis tik ļoti auksts un nepatīkams, viss mainīsies jau nākmnedēl, jo tuvākajās dienās laiks kļūs ne tikai krietni siltāks, bet arī sausāks, jo uz kādu brīdi beidzot mazināsies nokrišņi un krietni vairāk uzspīdēs saulīte, kas uz brīdi mums visiem liks izjust siltās dieniņas.

Avots