Interesanti

Vai pamats uztraukumam? Bricis ziņo par virpuļviesuļiem un laiku šonedēļ!

Liela daļa noteikti jau labi atceras svētku un pēcsvētku dienas, kurās ne tikai ducināja pērkons negaiss, bet arī visā krāšņumā trīcēja debesis no zibens plaiksnījumiem. Arī krusa un spēcīgais lietus, kurš daudzviet Rīgā un citur pat izraisīja pamatīgus plūdus un appludinātus ceļus, kas dažviet paralizēja ceļus, tomēr vai tuvākajā laikā ir pamats uztraukumam?

Ļoti bēdīga situācija tieši pēdejās nedēļas dienās bija novērojam citviet pasaulē, piemēram, Maskavā, kur pāris stundu laikā nolīja 70% no visa mēneša normas un tur situācija ir krietni kritiskāka, jo bija appludinātas ne tikai ielas, bet arī pagrabi, veikalu pirmie stāvi un no spēcīgās vētras vējiem norauti mājām jumti nu pat ceļamkrāns. Jāatzīst, ka situācija Latvijā salīdzinot ar citām vietām bija tik tiešām “maiga.” Tomēr, kas īsti sekoas tālāk?

“Tuvākā nedēļā būs labi laikapstākļi. Visu nedēļu laiks būs pārsvarā saulains, sauss, lai gan katru dienu pa kādam negaisa mākonim veidosies,” pastāstija Toms Bricis, kurš vēlāk tieši pastāsta arī par reti novērojamiem dabas fenomeniem, tepat Latvijā.

Lielākoties temperatūra pēcpusdienās būs aptuveni no +22 grādiem līdz +27 grādiem. Savukārt trešdien un ceturtdien vietām temperatūra sagaidāma pat no +28 līdz + 30 grādiem. Šajā gadījumā jāņem vērā, ka visdrīzāk tiks atkārtoti izplatīts tieši dzeltenais brīdinājums par karsto un tveicīgo laiku, ja temperatūra sasniegs tos +30 grādus.

“Pēdējās dienās īpaši piekrastē parādījušies virpuļstabi, bet tie ir ļoti tradicionāli Latvijas vasarām,” ziņoja Bricis. Viņš turpināja ar to, ka tie nemaz neesot bīstami, tomēr reizās, kad tiek izsludināti brīdinājumi par spēcīgam vētrām, negaisu, kā arī vēju, tas noteikti esot jāņem vērā, jo tad šie virpuļstabi var būt ne tikai lielāki, bet arī bīstamāki, ko vajadzētu ņemt vērā ikvienam.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Jūlijā Latvijā lielāko daļu laika gaidāms augstāks atmosfēras spiediens. Līdz ar to, tas nozīmē, ka gaidāms krietni siltāks laiks nekā vidēji citos gados, lai gan iepriekš tika prognozēts, ka šī gada vasara Latvijā būs salīdzinoši vēsa un mitra.

Avots