Interesanti

Bricis jau ļoti laicīgi paziņo kāds laiks patiesībā mūs sagaida līdz pat Novembra iesākumam!

Tiek prognozēts, ka Latvijā saglabāsies salīdzinoši silts laiks un sniega sega nav gaidāms vismaz līdz novembra sākumam, kas attiecīgi ir ļoti labas ziņas ikvienam no mums. Vidējā temperatūra atlikušajā oktobra daļā arī būs augstāka par klimatiskajiem standartiem, un augsta temperatūra, visticamāk, saglabāsies līdz novembra sākumam. Tomēr ir kādas atsevišķas nianses, kuras noteikti vajadzētu šajā saistībā ņemt vērā un uzklausīt.

Arī šajās brīvdienās temperatūra nedaudz paaugstināsies – naktī uz sestdienu 2…7 grādi, dienā 6…11 grādi, bet svētdienas pēcpusdienā 8…13 grādi. Sestdiena paies bez ievērojamiem nokrišņiem, bet svētdien daudzviet īslaicīgi līs. Līdz mēneša beigām laikapstākļi īpaši vairs pat nemainīsies – dienā gaisa temperatūra pārsvarā 7…13 grādi, dažās siltās pēcpusdienās Kurzemē un Zemgelē līdz 15 grādiem, bet pārsvarā 4…9 vakaros  grādi ar skaidrām debesīm un dažās vēsās naktīs lēns vējš, līdz -2…3 grādiem.

Oktobris līdz šim bijis salīdzinoši silts. No 1. līdz 20. oktobrim vidējā temperatūra Latvijā ir 9,4 grādi, kas ir gandrīz par 2 grādiem augstāka par normālo temperatūru. Līdz ar to jāņem vērā, ka līdzīga situācija vēl kādu brīdi turpināsies. Tāpēc uz pēkšņu un ļoti steidzīgu aukstumu vēl nevajadzētu cerēt, kas ir labas ziņas visiem tiem, kuri uztraucas par siltumu rēķinu atmaksu. Tomēr kā ar laiku turpmāk, vai sniegs vienalga ir tepat aiz stūra, vai tomēr kādu brīdi vēl būs gaidāms mierīgs laiks?

Ilgtermiņa prognozes rāda, ka siltas dienvidu un rietumu gaisa masu plūsmas mūsu reģionā valdīs arī novembra sākumā. Pirmās sniega kārtas veidošanās prognozes līdz novembra pirmajai nedēļai nav saskatāmas, kas ir laba ziņa, jo neviens nevēlas lielu aukstumu un sniega kārtas jau tuvākajās dienās. Visbiežāk pirmā sniega kārtiņa kaut daļā Latvijas parādās oktobra otrajā pusē, taču šogad pirmais sniegs būs vēlāks nekā vidēji pēdējās desmitgadēs, kas gan ir tik tiešām nebijis, jo tās ir lielas izmaiņas kopumā.

Pērn pirmais sniegs zemi klāja 24.oktobrī, tikai Alūksnes rajonā, savukārt pirms gada – 2020.gada – dažu centimetru pirmais sniegs jau klāja lielāko daļu Vidzemes 19.oktobrī. Atliek tikai lūkot un gaidīt par turpmāk esošo laiku!