Interesanti

Šodien ticis paziņots kāds laiks patiesībā mūs sagaida jau tuvākajās dienās

Jau no 2. Jūnija visā Latvijā diennakts vidējā gaisa temperatūra Latvijā ir bijusi augstāka par +15 grādiem, tādējādi Latvijā oficiāli jau ir iestājusies meteoroloģiskā vasara, tā ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Tomēr pats svarīgākais jautājums šajā visā ir par to, ja jau pašlaik ir iestājusies meteoroloģiskā vasara, vai tā tik tiešām turpināsies būt tik ļoti noturīga, vai zinot Latvijas laika apstākļus, mūs sagaida arī lieli pārsteiguma brīži? Atklājās, ka varam sagaidīt, gan pirmo gan otro variantu un šoreiz ir svarīgi saprast, kas tieši mūs sagaidīs jau turmpākajās dienās.

Jāņem vērā, ka svētdien gaisa temperatūra lielākajā daļā Latvijas stipri pakāpsies uz augšu un gaidāmā temperatūra lielākoties gaidāma no +16 līdz pat +21 grādam pēc celsija. Piekrases zonās laiks būs nedaudz aukstāks, jo gaidāms Ziemeļu un Ziemeļrietumu spēcīgāks vējš, kas vidējo gaisa temperatūru kārtīgi samazinās uz leju.

Diemžēl tad seko arī stāsta nepatīkamā daļa, jo galvenokārt tieši valsts austrumu daļā pamatīgi veidosies lietus un negaida mākoņi, kas var atnest spēcīgas un nepatīkamas lietusgāzes ar spēcīgām vēja brāzmām. Tieši šī iemesla dēļ austrumu daļas iedzīvotājiem vajadzētu būt uzmanīgiem ar gaidāmo laiku.

Par spīti labajam laikam pašlaik, nākamnedēļ Latvijā diemžēl atkal pasliktināsies laika apstākļi. Iesākumā krasi palielināsies gaisa mitrums, līdz ar to būs krietni vairāk negaisa mākoņu un arī lielākas lietavas. Arī šajā gadījumā jāņem vērā, ka tie visbiežāk veidosies tieši valsts austrumu daļā. Savukārt pats sausākais un saulainākais laiks būs gaidāms jūras tuvumā.

Lai gan lietus gaidāms ļoti daudz, saulainākajās dienās pirms lietavām gaisa temperatūra dienā sasniegs līdz pat +28 grādiem, kas ir labas ziņas visiem tiem, kuri gatavojas sauļoties un izbaudīt karsto laiku. Naktīs gaisa temperatūra pārsvarā saglabāsies ap +10 grādiem.

Patreiz saskaņā ar “Global Forecast System” prognozi tiek ziņots, ka sākot no 15. Jūnija Latvijā laiks būs gaidāms krietni vēsāks un dzestrāks, nekā parasti. Tādējādi varam noprast, ka kopējā vasara, iespējams, nemaz nebūs vienmērīgi karsta, jo būs gaidāmi arī vēsāki aukstuma viļņi.

Avots