Interesanti

Bricis nāk klajā ar nepatīkamu vēsti un paziņo, kas šovasar vēl Latvijā būs sagaidāms!

Lai arī šonedēļ gaisa temperatūra ir tik tiešām patīkama, tas nemaina faktu, ka pavisam drīz Latvijā neuznāks vēl viens kārtējais karstuma vilnis, kas drīzā nākotnē varētu būt pamatīga problēma globālā mēroga, lai arī cik ļoti mēs to negribētu. Tieši šī iemesla dēļ noteikti jāpaspēj izbaudīt krietni vēsāks laiks, jo tam ir vairāki svarīgi iemesli.

Bricis nācis klajā ar progozi par to, ka šovasar Latvijā noteikti ir gaidāms vismaz vēl viens karstuma vilnis, tā liecina jaunākās meteorologu prognozes. Lai arī šonedēļ laiks tik tiešām ir kļuvis ievērojami vēsāks un patīkamāks, tas noteikti mūs neizglābs no nākamā karstuma viļņa.

Jau šajā nedēļas nogalē gaisa temperatūra manāmi atkal sāks lēnām paaugstināties, un svētdien termometra stabiņš jau atkal būs ap +30 grādu atzīmes, liekot mums visiem izjust kārtējo svelmes momentu. Tomēr jau nākamajā nedēļas pēcpusdienā tveice būs ap +30 grādiem, kura būs gaidāma jau pilnīgi visā valsts teritorijā, liekot atcerēties par iepriekšējiem karstuma viļņiem.

Lai arī pagaidām prognozes par nākamā karstuma viļņa maksimālajām temperatūras atzīmēm vēl nav pārāk stabilas, tomēr visticamāk tveice būs aptuveni vienas nedēlas garumā un vietām gaiss atkal varēs uzkarst līdz pat +32 grādiem pēc celsija.

Šoreiz noteikti jāpatur prātā, ka neizpalikt arī bez sausuma. Arī sausums kļūs par arvien lielāku problēmu daudziem. Pa kādam negaisa mākonim varbūt vēl veidosies, tomēr tie lietu nesīs tikai ļoti mazos apvidos un neilgu laiku, tāpēc lielas cerības uz lietu varam nelikt, lai arī cik ļoti to vajadzētu.

No konkrētām vietām, kur Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs veic nokrišņu daudzuma mērījumus, tiesi šomēnes lielākais nokrišņu daudzums ir ticis fiksēts Rucavā, kur bija nolījuši 92 litri ūdens uz vienu kvadrātmetru. Savukārt Rūjienā tikai 0,7 litri uz vienu kvadrātmetru.

Kopumā visvairāk nokrišņu ir bijis tieši Kurzemē, bet visos reģionos ir bijuši apvidi, kur negaisi ir nesuši pietiekami lielu mietrumu. Par spīti tam lielākajā valsts daļā joprojām valda pārmērīgs liels sausums, kas itin nemaz nav labi.

Avots