Interesanti

Bricis jau laicīgi steidz brīdināt iedzīvotājus : “Nedēļas vidū sals sasniegs pat -22 Grādus!”

Jau iepriekš tika ziņots, ka nedēļas iesākums atnesīs ļoti daudz nokrišņus un ļoti vējainu laiku. Arī turpmāk gaidāms ne tikai spēcīgs vējš, bet arī sniegs un pat puteņošana. Jau naktī uz trešdienu kopējais atmosfēras spiediens krasi sāks celties uz augšu. Līdz ar to laika apstākļus noteiks spēcīgs anticiklons, tāpēc debesis skaidroties. Tomēr tas viss būs tikai iesākums tam, ka sekos ļoti nepatīkams nedēļas vidus, ko pat grūti iedomāties, lai gan tūlīt klāt jau pavasaris. 

Kā ziņo pats Bricis, tad jau šīs nedēļas vidū Latvijā ļoti stipri pastiprināsies sals. Vietām Latgalē un Vidzemē ir gaidāmi par -20 grādi, kas ir nenormāli liels aukstums, liecina jaunākās prognozes. Tāpat viņš uzsver, ka arī nākamajā naktī ļoti daudzviet turpināsies snigšana un pat puteņošana. Taču rītdienas laikā vēji beidzot sāks pierimt, sāks iegriezties no ziemeļiem, tādējādi pie mums ieplūdīs jau vēl krietni aukstāks gaiss. Taču tas vēl ir tikai sākums, jo gaidāms, kas vēl krietni nepatīkamāks.

Nepatīkamākais sāksies jau tieši trešdien un ceturtdien. Gaisa temperatūra lielākajā daļā Vidzemes, kā arī Latgales teritorijas būs līdz pat – 17 grādu robežās. Savukārt sals atsevišķās vietās varēs pastiprināties līdz pat -22 grādiem, kas ir tik tiešām nepierasti liels aukstums, ņemot vērā, ka tūlīt klāt jau pavasaris. Ja runa iet par Rīgu un Rīgas apkārtni, tad temperatūra būs gaidāma ap -11 grādiem, savukārt piekrastes zonās varēs būt nedaudz siltāks.

Interesantākais ir tas, ka stiprs sals šoziem praktiski nav bijis vispār, taču ņemot vērā šo nedēļu, tieši trešdienas un ceturtdienas rīti būs vieni no pašiem aukstākajiem šajā ziemas periodā, kas ir mazliet pat ironiski. Tāpēc, ka tas viss notiek pēdējā brīdī, tā it kā ziema par sevi būtu aizmirsusi, kas savukārt ir ļoti savdabīgi.

Ņemot vērā lielo aukstumu, laiks kopumā būs vairāk saulains nekā mākoņains. Trešdien gaidāms sniegs vietām Kurzemē.  Jāņem vērā, ka nedēļas nogalē kļūs jau krietni siltāks un pēcpusdienas temperatūra jau vietām pārkāps pāri 0, taču neskatoties uz to naktīs vienalga būs sagaidāms pamatīgs aukstums.