Tieši šajā darba nedēļā laiks Latvijā tik tiešām būs krietni vēsāks, nekā iepriekšējās nedēļas, tā liecina jaunākās prognozes no meteorologiem. Tomēr pats interesantākais šonedēl būs novērojams tieši piekrastes zonās, kur gaidāmas ļoti interesantas dabas parādības.
Pašlaik gan sāksim ar to, ka gaisa temperatūra pēcpusdienās būs lielākoties ap +20 līdz +25 grādiem pēc celsija, savukārt nedēļas nogalē temperatūra vienalga turpinās lēnām paaugstināties, līdz ar to kļūst pakāpeniski karstāks.
Savukārt naktīs gaiss varēs atdzist jau līdz nieka +7 līdz +14 grādiem, savukārt piekrastē kā vienmēr būs siltāks tieši naktīs, līdz pat +18 grādiem pēc celsija. Tāpat sagaidāms, ka līs salīdzinoši reti, tomēr tādēļ sausums lielā Latvijas daļā turpinās palielielināties, kas lauksaimniekiem varētu radīt dažādas problēmas. Automātiski palielinās arī ugunsbīstamība mežos, tāpēc visas darbības dabā ar uguni ir jādara ļoti piesardzīgi.
Pats interesantākais ir par redzēto svētdienas vakarā Pāvilostā un Ventspils tuvumā, jo tur virs jūras izveidojušies ūdensstabi, jeb virupļviesuļi virs ūdens. Šonedēļ tādi veidosies vietām visas Latvijas piekrastes garumā. Jāņem vērā, ka šos virpuļus izraisa tieši vēsā gaisa ieplūšana virs sasilušajiem jūras ūdeņiem.
Tāpat jāpiemin, ka tā ir salīdzinoši reta dabas parādība īpaši Latvijā, lai gan pēdējā laikā un arī pagājušajā gadā, tie tika novēroti, kas ir diezgan neierasti. Jāņem vērā arī tas, ka ūdens virsējo slāņu temperatūra lielā daļā Baltijas jūras, tostarp Rīgas līcī sasniedz aptuveni +23 līdz +26 grādus pēc celsija.
Ūdensstabi virs jūras var veidoties gandrīz visu gadu, tomēr vasaras beigās un rudens sākuma ir īstā “ūdensstabu sezona!” Tajā pat laikā ūdens temperatūra ir sasniegusi gada maksimumu, bet ar rietumu, ziemeļrietumu vējiem arvien biežāk sāk ieplūst vēss un salīdzinoši mitrs gaiss. Siltais ūdens, kopā ar vēso gaidu ir galvenie elementi, lai varētu izveidoties ši ūdensstabi, kurus novērot ar paša acīm ir ļoti interesanti.
Konkrētie virpuļi nav bīstami un, ja arī tie virzās tuvāk piekrastei, tad sasniedzot kāpas, tie nekavējoties izzūd, tāpēc noteikti nav jābaidās tos ieraugot.