Interesanti

“Diemžēl, bet laiks mainīsies ļoti krasi!” Iedzīvotājiem laicīgi paziņo par gaidāmo laiku tuvākajās dienās!

Kurš gan to būtu domājis, ka vasara būs tik ļoti nesamērīgi vēsa un lietaina, ka veidojušies pamatīgi plūdi pašā valsts centrā! Un ņemot vērā kopējo situāciju, jāsaka, ka lietainais laiks tik drīz nemaz neatkāpsies un būs sagaidāmas vēl pamatīgas izmaiņas tuvāko dienu laikā! Iesākumā pāris dienas solās labas, taču tad atkal uznāks pamatīgas lietavas, kopā ar pērkona negaisiem un tas viss beigsies ar kārtējiem plūdiem, kā tas jau notika dienas atpakaļ, kad Rīgas centrā brutāli applūda vairākas milzīgas ielas, raisot skatus, ka atrodamies Venēcijā! 

Šoreiz gan pats svarīgākais saprast, kas gan mūs sagaida tuvākajās dienās un vai tiešām viss būs tik traki, kā ziņo? Jau otrdienas laikā bija ļoti spēcīgas lietavas, kuras līdz pulksten 15:00 visvairāk atnesa tieši Latgalei un Vidzemei, kur vietām nolijuši 30 milimetri nokrišņu, tajā starpā arī 30 milimetri Rīgā, tā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dari, tomēr vai jāsāk bīties no tik ļoti ilglaicīgām lietavām, kuras būtībā vispār neapstājas?

Naktī Kurzemē un vietām valsts centrālajā daļā saglabāsies lietus, un atsevišķos rajonos būs stiprs pērkona negaiss, bet dienā virs Kurzemes mitēsies nokrišņu josla, un būs apmācies laiks un bieži līs arī dienas laikā. Pārējā valstī laiks būs labs un pēcpusdienā austrumos veidosies lielāki gubu mākoņi un vietām var atnest īslaicīgus nokrišņus, bet diena kopumā būs sausa, taču tas solās būs tikai uz mazu brīdi, līdz atkal mūs pamatīgi pārsteigs spēcīgo lietavu vilnis, kas varēs izraisīt kārtējos plūdus atsevišķās vietās.

Jāņem vērā, ka trešdien lielākoties pūtis salīdzinoši mērens ziemeļu vējš, taču naktī Kurzemes piekrastē brāzmas uzņems apgriezienus un atsevišķos brīžos vēja brāzmas tuvosies pie 20 metriem sekundē, kas būs īpaši spēcīgi. Temperatūra kopumā būs salīdzinoši siltāka, nekā pārējā nedēļas laikā un šī diena solās būs pati siltākā šajā nedēļā! Dienā temperatūra varētu pacelties līdz pat +24 grādiem.

Rīgā agrā naktī gaidāms lietus, pērkona negaiss, arī vēlāk un rīt būs labs laiks, arī ziemeļu vējš vājināsies. Naktī minimālā gaisa temperatūra būs ap 15 grādiem, bet dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz 24 grādiem, tomēr jau aiznākamajās dienās atkal saskarsimies ar ļoti spēcīgiem pērkona negaisiem un , visticamāk, atkārtotiem plūdiem, tāpēc esiet vērīgi un ņemiet vērā meteorologu ieteikumus un brīdinājumus.