Interesanti

Bricis steidzami brīdina par vētru šovakar! Latviju sasniegs spēcīgākais vējšs šogad – Izplatīts brīdinājums!

Kurš to būtu domājis, ka tik pēkšņi uz Latviju “steigsies” vēja brāzmas, kuras būs pašas spēcīgākās šogad. Jau šobrīd ir ticis izsludināts brīdinājums par to, ka ir jāgatavojas kam pamatīgam un situācija var būt tik tiešām nepatīkama jo atsevišķās vietās valstī vēja ātrums var sasniegt pat 29 metrus sekundē, kas ir tīrākais vētras spēks, tomēr šajā situācijā jāņem vērā, ka tas itin nemaz nav pat viss.

Jau ticis paziņots, ka šovakar Latviju sasniegs spēcīgu vēju zona un vēja brāzmas būs tik ļoti spēcīgas, kādas šogad vēl nemaz ne reizi nav bijušas, tā liecina jaunākās prognozes un esošais aicinājums ir tik tiešām uzmanīties, jo situācija līdz naktij tikai turpinās pasliktināties un tas viss būs tikai iesākums, kam var sekot tik tiešām lieli bojājumi un tas jāņem ļoti nopietni.

Esošais brīdinājums Vidzemes un Kurzemes pusē jau ir stājies spēkā no pulksten 17:00 un iesākumā ticis izplatīts oranžais brīdinājums par ļoti spēcīgu vētru. Tomēr pati trakākā situācija ir gaidāma nakts sākumā dienvidrietumu, rietumu vēja brāzmas sasniegs līdz 29 metriem sekundē, kas nozīmē, ka esošā vētra var nest tik tiešām lielus postījumus un liela iespēja, ka dauziem var tik traucēta elektrības padeve. Pārējā valsts daļā izplatīts dzeltenais brīdinājums ar vēja spēku līdz vidēji 22 metriem sekundē.

Tik ļoti spēcīgo vēju pavadīs arī lietusgāzes, vairāk līs tieši Vidzemē un Kurzemē, kur vietām iespējama arī krusa, un pat pērkona negaiss. Tik ļoti milzīgs vējšs var nest postījumus nolaužot kokus, to zarus un bojāt par vieglākas konstrukcijas būves. Lauku reģionos ir jārēķinās ar pārrāvumiem elektrolīnijās. Var tikt traucētu pat arī satiksme dēļ nogāzušiem kokiem un citiem priekšmetiem, kas visu esošo situāciju padara vēl bīstamāku nekā ierasti.

Vidējā gaisa temperatūra naktī un dienā būs ap 4… līdz 10 grādu robežās. Savukārt Rīgā dienvidrietumu, rietumu vēja stiprākās brāzmas ir gaidāmas nakts pirmajā pusē un vidū, kad tās sasniegs jau pāri 20 metru sekundē robežu. Rītdienas gaitā lielākoties tas būs ap 15 – 18 metriem sekundē. Gaisa temperatūra naktī būs ap  grādiem, bet dienā maksimums vairs tikai līdz +9 grādiem.

Avots