Interesanti, Neticami, Noderīgi

Pirmdien no rīta gaidāms spēcīgs vējš un pirmais sniegs – Sinoptiķu prognozei Pirmdienai

Sinoptiķi prognozē, ka pirmdien Latvijā būs saulains un vējains laiks, gaidāms lietus un pat pirmais sniegs. Daudzās valsts daļās naktīs un no rīta gaidīs īslaicīgas lietavas, krusa un sniegs, un sagaidāms, ka dienā lietus galvenokārt koncentrēsies Vidzemē.

Dažviet Vidzemē gaidāmi pērkona negaiss un stiprs sniegs. Atsevišķās vietās Vīsemas ziemeļos un vidū īslaicīgi snigs, tomēr tas acīmredzami tiks uzskatīts kā pirmais sniegs un līdz ar to daudziem autovadītājiem ir jāuzmanās ar vasaras riepām, jo ceļš var būt vairāk nekā bīstams un slidens.

Tāpat jānem vērā, ka Latvijā – 18. oktobra rītā informācija par pirmo sniegu 2020. gada rudenī tiks saņemta no Rugāju novada.

Pirmdien Ziemeļkurzmas un Višeimas piekrastē brāzmas rietumu vēja ātrums palielināsies līdz 13-18 metriem sekundē-19-22 metriem sekundē, līdz ar to ikvienam jābūt uzmanīgam un laicīgi jāieplānot darīšana līz vakaram.

Zemākā temperatūra naktī un no rīta ir -1 .. + 3 grādi, un augstākā piekrastē ir +8 grādi. Dienas laikā gaiss sasils līdz +4 .. + 10 grādiem. Rīgā pirmdien var būt īslaicīgs lietus, un saule mīsies ar mākoņiem. Rietumu vējš brāzmās palielināsies līdz 15 metriem sekundē – 20 metriem sekundē pludmalē. Naktī temperatūra pazemināsies līdz +1 .. + 3 grādiem, un dienā tā sasniegs +8 grādus.

Avots