Interesanti

Bricis steidzīgi nāk klajā ar paziņojumu par gaidāmo nedēļu nākamnedēļ : “Gaidāms, kas vēl nebijis!”

Nav noslēpums, ka rudens Latvijā tik tiešām jau ir iestājies uz pilnu sparu, tomēr vai tas nozīmē, ka arī turpmāk nekādas siltākas dienas vairs nebūs gaidāmas? Pagaidām prognozes ir bijušas dažādas, tomēr pēc jaunākajām ziņām, varam secināt, ka būs gaidāms, kas vēl nebijis un tas būs liels pārsteigums daudziem no mums.

Lai arī pagājušā un šī nedēļa ir bijusi salīdzinoši auksta, kā arī slapja, tad ar nākamo nedēļu viss būs jau krietni savādāk un varēsim cerēt uz tik tiešām, ko vēl nebijušu septembra beigās, kas var likt uz brīdi atkal likt aizmirst par to, ka patiešām jau iestājies septembris, liecina jaunākās prognozes.

Svarīgi gan ņemt vērā, ka kopējā gaisa temperatūra vienalga sāk pamatīgi slīdēt uz leju, tomēr tas nemaina pozitīvās ziņas par to, ka kādas dienas varētu aizritēt saulainas bez lietus, stipra vēja un pērkona ducināšanas, pie tam ar saulīti un nedaudz siltāku vidējo temperatūru, tomēr vai tādas dienas šajā rudenī vēl varēsim sagaidīt? Par to jautājumu vēl ir daudz, tomēr ir lietas, kuras vēl nav tikušas pateiktas.

Jāņem vērā, ka tieši šajās brīvdienās, kā arī nākamajā darba nedēļā laiks Latvijā saglabāsies salīdzinoši auksts un nepatīkams, liecina jaunākās laika prognozes. Jau nākamās nedēļas sākumā dažās naktīs vietām temperatūra varēs noslīdēt līdz pat -2 un – 3 grādiem, bet lielākā mērogā temperatūra naktīs būs ap 0.. līdz 5 grādu robežai, savukārt dienās vairs nebūs siltāks par +8 līdz +13 grādiem. Savukārt austrumu pusē būs vēl aukstāks, tur nebūs siltāks par +5 līdz +7 grādi, kas nozīmē, ka rudens ir iestājies uz pilnu klapi un tas itin nemaz pat nav viss.

Tās bija sliktās ziņas, tomēr nedaudz tālākās prognozes norāda, pie tam ar lielu iespējamību, norāda ka periodā no aptuveni 25. līdz 28. septembrim laiks kļūs daudz, daudz ievērojami siltāks. Tas nozīmē, ka šīs pēdējās augusta dienas tik tiešām varēsim nosaukt par patīkamām atvasaras dienām, jo dienas atkal varēsim pielīdzināt tādām, kas bija vasarā, protams, ka ne tik karstas, bet tomēr.

Avots