Interesanti

Bricis steidzīgi paziņo, ka jau rīt gaidāms sniegs un puteņošana! Laicīgi ticis izplatīts pat brīdinājums!

Kurš gan to būtu domājis, ka sniegs un aukstais laiks tik ļoti ātri atnāks pēc rekordkarstas vasaras, kura kopumā ņemot tik tiešām bija salīdzinoši īsa, jo lielāko daļu laika Latvijā jāpavada aukstumā. Lai arī esošais aukstums vēl nav tik pamatīgs otrdienas naktī Latviju no ritumumiem šķērsos pamatīgas nokrišņu zona, kas nesīs sniegu un vietām pat nelielu puteni, liecina jaunākās laika prognozes.

Nopietni jāņem vērā, ka gaidāmās snigšanas dēļ visā valstī būs spēkā dzeltenais tipa brīdinājums, kas pēc Latvijas Vides, ģeoloģiajs un meteoroloģijas centra datiem skaidro, ka sniegs var kavēt transporta kustību uz ceļiem, kā arī kopējo gājēju pārvietošanos. Jau atsevišķos rajonos var tikt traucētas āra aktivitātes. Esi uzmanīgs gan ejot, kad braucot ar divriteni vai mašīnu. Taču kā izrādās, tas itin nemaz nav pat viss, jo iespaidīgākais mums esot vēl tikai priekšā.

Tāpat jāņem vērā, ka nakts otrajā pusē sāks snigt Kurzemē, piekrastē gaidāms pamatīgs slapjdraņķis, kas ātri vien pāries lietū. Savukārt uz rīta pusi sniegs gaidāms Zemgalē, kā arī Rīgas apkārtnē un Vidzemes rietumos, bet savukārt dienā sniegs, kas vēlāk būs slapjš sniegs, kas atkal pāries lietū, gaidāms gan valsts centralajā daļā, gan arī austrumos. Daudzviet var veidoties pat neliela sniega segas kārta. Ceļi būs apsniguši, slideni, kā arī snigšanas laikā pasliktināsies redzamība, braukšanas apstākļi pavisam noteikti būs apgrūtināti.

Tāpat pūtīs dienvidrietumu, rieumu, dienā arī ziemeļrietumu vējš. Naktī piekrastē brāzmas būs ap 15 līdz 19 metriem sekundē, dienā vējš kļūs jau nedaudz mazāks. Minimālā gaisa temperatūra nakts pirmajā daļā būs aptuveni no -1 līdz -6 grādiem, savukārt piekrastes zonās no 0 līdz +2 grādiem. Uz rīta pusi laiks kļūs jau ievērojami siltāks. Dienā temperatūra pakāpsies jau no aptuveni +2 līdz +7 grādiem, valsts austrumos gaidāms ap 0 atzīmi.

Ja runa iet par Rīgu, tad tieši rīta pusē sāks snigt, bet jau priekšpusdienā sniegs pārvērtīsies par slapjo sniegu un vēlāk jau par lietu. Minimālā gaisa temperatūra nakts pirmajā pusē būs aptuveni ap -2 grādiem, savukārt uz rītu kļūs jau nedaudz siltāks. Dienā vidējā temperatūra varētu pakāpties līdz pat +5 grādiem. Esiet uzmanīgi un brauciet prātīgi!

Avots