Interesanti, Noderīgi

Jau tuvākajā laikā gaidāma pamatīga Ziema – Pamatīga snigšana un nežēlīgs sals

Lieki ņemt vērā, ka tieši nedēļas otrajā pusē, kā arī nākamajās divās nedēļās esošais Latvijā mainīsies uz daudz “aukstāku” pusi. Kļūs ne tikai sniegotāks, bet arī ievērojami aukstāks, tā liecina patreizējās sinoptiķu prognozes. Lieki piebilst arī to, ka iepriekš jau tika pavēstīts, ka Janvāra beigās būšot aukstums, kāds nav bijis pēdējo divu līdz trīs gadu laikā.

Tieši šonedēļ būs gaidāms vairāk sniegs, kas lielākoties būs gaidāms valsts, kā arī dienvidrietumu novados. Tur vietām var uzsnigt pat desmit centimetru sniega kārta. Taču turpmākajās nedēļās ļoti stipra un spēcīga snigšana ir prognozēta pilnīgi visā plašaja Latvijas zonā.

Līdz ar to, atbilstoši visām patreizējām prognozēm, mēneša vidū teju visu Latviju klāt ap 10 – 30 centimetru dziļš sniegs un tas nav itin nekāds joks, bet gan realitāte. Dažkārt iespējams atkusni un lokāli, īslaicīgi lieti.

Pašlaik saskaņā ar “Global Forecast System” veikto prognozi, tad jau šajā nedēļā, visā valstī ievērojami pazemināsies gaisa temperatūra. Vidzemē un Latgalē sals ir gaidāms līdz pat – 15 grādiem, kas jau ir ļoti auksti! 

Nedaudz pēc tam, ciklona ietekmē gaidāms būs arī nedaudz siltāks laiks, pēc kura sekos atkārtots aukstums vilnis un tā viņi savstarpēji viens ar otru var mīties, pat vairākas reizes, Līdz ar to, būs gaidāma pamatīga un ļoti svārtīga gaisa temperatūra, taču bieži un regulāri nokrišņi.

Stratosfērā virs Ziemeļpola temperatūra ir strauji paaugstinājusies un mainījies valdošā vēja virziens. Paredzams, ka mainīsies arī gaisa cirkulācija troposfērā, tāpēc janvāra otrajā pusē un februāra otrajā pusē Latviju var kontrolēt gaisa plūsmas no ziemeļiem, kas nodrošinās dziļu sniegu un dažreiz stipras sals.

Avots