Interesanti

Būs pamatīga vētra! Paziņota nepatīkama prognoze nākamajai nedēļai!

Esošā nedēļa ir pagājusi lielākoties salīdzinoši vēsa un gandrīz katru dienu ar lietu, kas jau liek sajusties tā, tikā rudens būtu iestājies, diemžēl tā nav un vasara vēl nekur nav beigusies, tomēr laika apstākļi pašlaik nekādā veidā mūs neiepriecina un tas ir pats skumīgākais. Kas gan šajā gadījumā mūs sagaida nākamaā nedēļā, ja šī jau nebija pārlieku iepriecinoša?

Jaunajā darba nedēļā Latvijā ciklona ietekmē ļoti bieži un var teikt, ka patstāvīgi būs gaidāms lietus un ļoti brāzmains vējš, kas var izvēsties kā pamatīga vētra, jaunākās prognozes izteikuši sinoptiķi.

Šajā gadījumā pats lielākais nokrišņu daudzums ir prognozēts periodā no pirmdienas pēcpusdienas līdz pat ceturtdienai, savukārt vējainākā diena varētu būt tieši trešdien, kad piekrases zonās būs gaidāmas dienvidrietumu vēja brāzma ap 20 metriem sekundē, un iespējams pat vairāk, kas var radīt vētras spēku.

Jāņem vērā, ka arī visa nākamā nedēļa būs salīdzinoši vēsāka, nekā tas bija pirms tam un jau pašlaik temperatūra siltakajās dienās būs tikai ap +20 grādiem pēc celsija. Lielākoties vidējā gaisa temperatūra būs jau ap +17 līdz +19 grādiem, ko kārtīgi varēsim izjust arī uz savas ādas.

Jaunākās prognozes norāda, ka visticamāk, nākamās nedēļas nogalā krasi paaugstināsies atmosfeēras spiediens un tādējādi mazināsies nokrišņu daudzums, kā arī kopējais vēja ātrums un lietainjam periodam uz laiku vajadzētu apstāties, tomēr vai tā tiešām būs? To vēl ir grūti spriest!

Savukārt gaisa temperatūra naktīs galvenokārt pazemināsies jau ap +10 līdz +15 grādiem, bet piekrastes zonā būs nedaudz siltāks, ap +17 grādiem. Maksimālā gaisa temperatūra brīžiem var nedaudz pārsniegt +20 grādu atzīmi, taču aptuvenā temperatūra var svārstīties no +16 līdz +20 grādiem pēc celsija.

Pati siltakā diena gaidāma nedēļas sākumā, un tad pakāpeniski gaisa temperatūra atkal pamatīgi noslīdēs lejā, un atnesīs ne tikai pamatīgas lietavas, bet arī iespējamu vētru ar ļoti spēcīgām vēja brāzmām, kuras ļoti labi būs jūtamas jau no pirmdienas pēcpusdienas, ka turpināsies līdz pat ceturdienai. Esiet uzmanīgi un noteikti neaizmirstiet līdzi paņemt lietussargu, lai arī kurp dotos.

Avots