Interesanti

“Diemžēl, bet laiks mainīsies ļoti krasi!” Iedzīvotājiem laicīgi tiek paziņots par gaidāmo laiku brīvdienās!

Lai arī šobrīd vasara ir iesākusies un pagājusi vairāk nekā viena nedēļa, no iespaidīgi siltās un karstās vasaras nav ne miņas, kā tas bija, piemēram, pagājušajā gadā, kad pavasaris jau bija tik karsts kā vasara! Šobrīd līst teju vai katru dienu un tajos brīžos, kad nelīst varam tikai cerēt uz siltu laiku, taču ne vienmēr tas tā ir, jo arī temperatūra kopumā ir tik tiešām salīdzinoši zema, ņemot vērā, ka tūlīt jau būsim klāt jūnija vidū!

Līst gandrīz katru dienu un gandrīz visā valsts teritorijā, taču vai šāds pats laiks saglabāsies arī brīvdienās? Ja skatāmies uz prognozēm, tad pašlaik situācija rāda, ka tieši brīvdienās laiks lielākoties būs saulains un silts! Ja domājat, ka beidzot iztiksim bez lietus, tad maldaties, jo arī šajās dienās būs gaidāms īslaicīgs lietus, taču lielākoties spīdēs saule, kas kopā mīsies ar galvenokārt lēnu vēju no rietumiem, taču kā ar pašu gaisa temperatūru? Vai neesam pelnījuši jau pirmos +30 grādus šogad, vai tomēr mums to neredzēt?

Ja pagājušajā nedēļā bija burtiski divas dienas ar +25 grādiem, kas likās tiešām apbrīnojami, tad jādomā kāpēc grādu lielums nav vēl augstāks, jo tomēr ir vasara, kurā būtu jābūt tiešām regulāri karstam un patīkamam laikam, taču pretī saņemam tikai ap +20 grādiem un to pašu kopā ar spēcīgam lietusgāzēm! Kopumā tiek ziņots, ka brīvdienās gaisa temperatūra pēcpusdienās būs ap +19 līdz +24 grādiem, savukārt piekrastes zonās būs nedaudz aukstāks. Naktīs gan gaiss atdzisīs ap +10 līdz +16 grādiem.

Ja runājam par nākamo nedēļu, tad diemžēl laiks kļūs jau atkal aukstāks un vēl vairāk sagaidāms lietus. Pastāv liela iespēja, ka otrdien un trešdien Latvijas austrumu daļā būs stiprs un ilgstošs lietus. Šajās dienās maksimālā temperatūra sasniegs vai tikai ap +16 līdz +21 grādam labākajā gadījumā, kas nav salīdzinoši augsta.

Tomēr jāatceras, ka ultravioletais starojums šajās dienās būs īpaši augsts! Dienas laikā tas sasniegs 6. – 7. līmeni, tāpēc ja vēlaties sauļoties, tad noteikti to nevajadzētu darīt no pulksten 11:00 līdz 16:00, kad ir visaugstākais starojums. Cilvēki ar vienkārši jūtīgu ādu var pamatīgi apdegt jau pēc 15 līdz 20 minūtēm, tāpēc noteikti ņemiet to vērā!