Interesanti

Diemžēl, bet situācija paliks arvien sliktāka! Bricis laicīgi brīdina par gaidāmo laiku nedēļas otrajā pusē!

Pēdējo dienu laiks acīmredzami ir bijis krietni labāks, nekā sākotnēji tika uzskatīts, taču tas mainīsies, pie tam ļoti ātri. Šīs nedēļas iesākums tik tiešām ir bijis salīdzinoši iepriecinošs un labs ja atskatāmies uz gaisa temperatūru un bieži spīdošo saulīti. Tomēr palūkojot to, kas mūs sagaida pēc pāris dienām, situācija ļoti strauji mainīsies neatkarīgi no kopējās situācijas. Šajā saistībā laiks kļūs jau ievērojami sliktāks. Līdz ar to, jau pēc pāris dienām varēsim sajusties, kā tik tiešām pamatīgā rudens mēnesī.

Jaunākās prognozes norāda, ka pirmā nedēļas puse tik tiešām būs salīdzinoši laba un silta, kā arī bez lietusgāzēm. Nedēļas otrajā pusē viss strauji mainīsies un laiks kļūs ļoti rudenīgs. Tieši nedēļas otrajā pusē būs gaidāmas regulāras lietavas teju visā valstī, liecina jaunākās prognozes. Ja atskatāmies uz nedēļas sākumu, tad līdz pat trešdienai būtiskas izmaiņas kopējos laikapstākļos neesot gaidāmas, tāpēc jāpriecājas vēl par silto laiku. Šajās dienās praktiski nekur nav gaidāmas lietusgāzes un kopējais laiks būs ne tikai sauss, bet arī ļoti silts, līdz pat +18 grādiem, kas tik tiešām būs ļoti patīkami. Visa situācija krasi mainīsies nedēļas otrajā pusē.

Jāņem gan vērā, ka neskatoties uz to, ka dienās gaiss iesils līdz tik augstai temperatūrai, naktīs gaidāms jau krietni pamatīgāks sals. Temperatūra naktīs strauji nokritīs līdz aptuveni nieka +5 grādiem. Savukārt valsts austrumu daļā līdz pat +1 grādam, līdz ar to zāles augstumā būs iespējama pat pamatīga salna. Šī iemesla dēļ autovadītājiem jābūt ļoti uzmanīgiem, kas pārvietojas vēlās nakts stundās, vai ļoti agri, jo arī ceļi šādos brīžos būs īpaši slideni.

Ja runājam par nedēļas otro pusi, tad jau no ceturtdienas debesis kļūs ievērojami mākoņainākas. Lielākajā daļā valsts būs ļoti apmācies un regulāri sagaidāmas lietavas. Regulāro lietavu dēļ naktis kļūs ne tikai mitrākas, bet attiecīgi arī siltāks, kur gaisa temperatūra naktīs pakāpsies ap +5 līdz +12 grādiem. Temperatūra nedēļas otrajā pusē būs krietni vēsāka, ap +10 līdz aptuveni +14 grādiem.

Šajā situācijā gan jārēķinās ar to, ka lietavas sākot no nedēļas otrās puses būs katru dienu, vietām vairāk, vietām mazāk. Tomēr ņemot vērā šo gaidāmo situāciju, tas pamatīgi liks sajusties kā kārtīgā rudenī. Jo būs ne tikai vēss, bet arī pamatīgi slapjš un vietām pat ļoti dubļains.