Interesanti

Bricis izsakās par gaidāmo laiku šonedēļ, cilvēkiem būs pamatīgi jāuzmanās!

Jau iepriekš tika ziņots par to, ka tieši ar Jūnija sākumu beidzot Latvijā sāksies jau samērā vasarīgi laika apstākļi, lai gan siltums pirmajās dienās netika solīts pārāk augsts, tomēr temperatūra tik tiešām ir apmierinoša un tagad situācija paliks vēl savādāka un ir svarīgi to zināt jau laikus.

Jau tuvākajās dienās ir gaidāms stabils siltums, tomēr pārmērīgais siltums jeb nu jau karstums atnesīs līdzi arī nevēlamu blakusparādību, ko derētu atcerēties pilnīgi visiem, jo par to mēdz atcerēties tikai tad, kad jau ir par par vēlu un tā notiek samērā bieži…

Apdegt varēšot ļoti ātri un ja skatāmies pēc pēdējo divu dienu gaisa temperatūras, tad arī šajās dienās brīžiem saule jau “kārtīgi cepināja,” tie kuri sauļojās bez papildu aizsarglīdzekļiem tagad noteikti mokās sāpēs, jo ķermenis ir sarkans. Tieši šī iemesla dēļ noteikti jāatceras par visiem aizsargkrēmiem un visu pārējo, tomēr ne par to stāsts!

Tas tāpēc, ka tieši tagad ir sācies tas laiks, kad ir augstākais ultravioleta starojuma spēks, kas pārmērīgā daudzumā var ļoti kaitēt. Tāpēc visiem saules mīļiem noteikti darētu atcerēties, ka bīstamais starojums ir tieši ap pēcpusdienu un drošāk sauļoties pēc tā, vai dienas otrajā pusē, kad šis starojums vairs nav tik spēcīgs, lai sevi pasargātu.

Tāpat jāatceras, ka neatkarīgi no tā, kur dodaties, bet ja atrodaties ārā, tad noteikti vajadzētu uzvilkt kādu cepuri, un nosegt ķermeni, kas vairāk vai mazāk aizsedz ādu, jo tieši tuvākajās dienās karstums būs pamatīgs un runa šajā gadījumā iet tieši par ultravioleto starojumu, kas var ļoti kaitēt cilvēkam, ja tajā uzturās pārmērīgi ilgi.

Kopumā šī nedēļa tik tiešām būs ļoti karsta, tomēr, kas sekos pēc tam, vēl grūti spriest, jo tālākas prognozes ne vienmēr ir precīzas un tas vairāk ir tikai kā minēšana. Atliek vien tikai cerēt, ka labais un karstais laiks nekur nepazudīs, lai vasaru varam izbaudīt pilnībā.

Lūk arī pilnais Toma Briča video :