Neticami

Izrādās, ka tomēr ne visas ģimenes saņems šo 500 Eiro solīto pabalstu

Patreiz līdz ar Seimas atbalstošajiem lēmumiem par vienreizeju atbalstu 500 Eiro apmērā ģimenēm martā sāksies konkrēto pabalstu izmaksa par katru bērnu. Laiarī par pabalstu senioriem vēl gala lēmums nav nedz Saeimā, nedz valdībā pieņemts, tomēr visticamāk, arpīlī vienreizēju pabalstu saņems arī visi pensionāri, jo pašlaik par to viss liecina, tomēr cits stāsts ir par ģimenes pabalstu 500 Eiro apmērā.

Kā izrādās, tad ne visi saņems šo konkrēto valsts pabalstu! Neatkarīgā pētīja, cik tad ģimeņu saņems šo vienreizējo pabalstu 500 Eiro lielumā. Lai arī sākotnēji tas tiks piešķirts par katru ģimenē augošu bērnu, tā kā šī vienreizējā pabalsta izmaksa ir saistīta ar ģimenes valsts pabalstu, tad gadījumā, ja ģimene tādu nesaņem, garām var paiet arī šis vienreizējais pabalsts un to ir ļoti svarīgi zināt tagad, pirms nav par vēlu.

Tas ir teju vienīgais veids, kā Jūs varat nesaņemt šo pabalstu, lai gan tas Jums pienākas. Vienreizēju pabalstu par katru bērnu izmaksās visām ģimenēm, kuras saņem kopšanas pabalstu vai ģimenes valsts pabalstu, un tieši šo konkrēto pabalstu saņemšanas fakts būs pamats, lai ģimenei piešķirtu arī šo vienreizējo pabalstu, ko ļoti svarīgi zināt, ja Jūs nesaņemat nevienu no iepriekš minētā.

Bērna kopšanas pabalsts līdz viena gada vecumam patreizējā brīdī pēc statistikas tiek izmaksāts par veseliem 13 539 bērniem, tomēr jāņem vērā, ka statistika var mainīties katru dienu no dienas, bet ģimens valsts pabalsts tiek izmaksāts par aptuveni 344 800 bērniem katru mēnesi, kas kalpo kā pamatstatisika esošajiem datiem.

Tieši šī iemesla dēļ, saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem bērnu skaits, par kuriem tad ir tiesības saņemt ģimenes valsts pabalstu, bet vecāks to nav pieprasījis, ir ap 2900 bērnu. Tieši šiem bērniem tad ir risks nesaņemt konkrēto 500 Eiro pabalstu, bet vēl var paspēt rīkoties. Labklājības ministrija jau plāno, ka arī šo bērnu vecāki var pieteikties ģimenes valsts pabalstam, lai saņemtu šo vienreizējo 500 Eiro pabalstu.

Konkrētajos aprēķinos ir iekļauti arī tie bērni un ģimenes, kuras patreizējā brīdī saņem arī maternitātes pabalstu pēc bērna nākšanas pasaulē un tādu patreizejā brīdī ir tieši 1103. Tomēr jāatgādina, ka ģimenes valsts pabalstu nevar saņemt tūlīt pēc bērna piedzimšanas. Uz doto brīdi prognozējamais bērnu skaits, par kuriem tiks izmaksāts atbalsts ir 364 097, un šo konkrēto ciparu ir izrēķinājusi Labklājības ministrija.

Avots