Interesanti, Neticami, Noderīgi

Ja Tagad nenāsēsi sejas masku – Nekavējoties saņemsi milzīgu naudas sodu

Otrdien Ministru kabinets (MK) atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) sagatavoto likumprojektu, kurā tika izstrādāti sodi par masku un deguna masku nelietošanu sabiedriskās vietās, un noteikumi paredz šo masku izmantošanu obligātā veidolā.

Valdība noteica likuma grozīšanas steidzamību. Saeima tos nav pieņēmusi. Valdības locekļu starpā tika apspriests, vai ir jāparedz atbildība arī par uzņēmējiem, kuru telpās ir atļauts sniegt pakalpojumus cilvēkiem bez maskām. Notiek arī diskusijas par uzņēmēju tiesībām nekalpot šiem cilvēkiem.

Pēc valdības sēdes premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) medijiem sacīja, ka valdība nesaka “ne jā, ne nēv” priekšlikuma uzlikt uzņēmumiem naudas sodus, taču šī iespēja tiks novērtēta. Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) norādīja, ka, pamatojoties uz viņa rīcībā esošo informāciju, Saeimas pārstāvji jau gatavojas grozīt noteikumus, lai uzņemtos atbildību par uzņēmējiem.

Iekšlietu ministrs Sandis Sirens (KPV LV) norādīja, ka viņam nav nekā kopēja ar kolektīvo sodīšanu, taču ir jāņem vērā noteikumi un noteikumi, lai uzņēmēji neļautu cilvēkiem, kuri valkā maskas, iekļūt biznesa pārvaldītās telpās. Ministrs piebilda: “Es neapstiprinu sodu, bet uzņēmumiem ir jāformulē dažas vadlīnijas, lai klientus uzdotu nesniegt pakalpojumus klientiem, kuri nevalkā maskas. Es iesaku ieviest šādas vadlīnijas, taču nekavējoties neizmantojiet sodu.”

Ņemot vērā diskusijas ministru līmenī, Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina vērsa uzmanību uz to, ka šajā gadījumā normatīvajā regulējumā būtu skaidri jādefinē juridiskās personas pienākumi reaģēt uz epidemioloģiskās drošības prasībām attiecībā uz masku lietošanu. Medina piebilda: “Ja tiek noteikta precīza atbildība, tad atbildību par pārkāpumu var iedomāties.”

Ģenerālprokurors Jānis Bodāns (JKP) ir paudis vēlmi rast risinājumus, lai uzlabotu pašreiz valdībā šodien pieņemtos noteikumus. Savukārt Medina aicina piedalīties Ekonomikas ministrijas ekspertus, lai saprastu, kā īstenot šo iespējamo regulējumu un kādu ietekmi regulējums atstās uz uzņēmējdarbību.

Valdība iepriekš noteica, ka cilvēkiem vajadzētu valkāt maskas sabiedriskās vietās, kuras nevar noturēt divu metru attālumu no sabiedriskā transporta, veikaliem, kultūras pasākumiem utt., Taču par pārkāpumiem viņi netiks sodīti. Esiet piesardzīgi un uzmanīgi!

Avots