Interesanti, Neticami, Noderīgi

Ilze Viņķele šodien ir izteikusies klajā ar jaunu paziņojumu saistībā ar ierobežojumiem

Veselības ministre Ilze Viņķele intervijā TV3 TV stacijai “900 sekundes” sacīja: “Tāpat kā pavasaris, arī mēs vairs nevaram izturēt visas valsts bremzes, tāpēc ir jāpalielina ikviena atbildība.” Ministre norādīja, ka pēdējo divu nedēļu laikā jaunā koronavīrusa Covid-19 sastopamība ir palielinājusies astoņas reizes, un darba grupā turpinās plaša mēroga infekciju izplatīšanās.

Cilvēks no ārzemēm, rūpīgi neievērojot savu izolāciju, devās uz darbu un pasniedza šādu “dāvanu” šādiem kolēģiem, radiniekiem un radiniekiem. Šeit saskaņā ar administratīvajiem lēmumiem, ja mēs nevēlamies pilnībā paralizēt savu dzīvi, mums jāapzinās sabiedrības līdzdalības nozīme.

Ministre arī norādīja, ka epidēmijas situācijas pasliktināšanās dēļ nav plānots pārtraukt ambulatoro un plānoto pakalpojumu sniegšanu kā pavasarī. Tas var tikai samazināt pacienta vēdera uzpūšanos.

Viņa atzina, ka pavasarī, lai arī valsts Covid-19 izplatības līmenis ir daudz zemāks, ir nepieciešams ievērojami samazināt plānoto un ambulatoro veselības aprūpi, lai sagatavotu ārstniecības iestādes un pasargātu pašus ārstus no infekcijas. gada.

Tomēr politiķe paskaidroja, ka šāda pakalpojumu sniegšanas apturēšana vairs nav atļauta, jo tā pārskatāmā nākotnē var negatīvi ietekmēt sabiedrības veselību. Ministre sacīja: “Varbūt satiksmes apjomu var samazināt, bet mēs neplānojam slēgt satiksmi kā pavasarī.”

Politiķis norādīja, ka pēdējos mēnešos slimnīcas ir ievērojami palielinājušas gatavošanos Covid-19 pacientu uzņemšanai. Vienlaikus viņa norādīja, ka hospitalizēto pacientu vecuma struktūra mainās. Heķele sacīja: “Ja pavasarī viņi galvenokārt bija vecāka gadagājuma cilvēki vai ļoti veci, tagad mums ir arī cilvēki 40–45 gadu vecuma grupā, kas tikai pierāda, ka Covid-19 diemžēl ir bīstama un ļoti lipīga slimība.”

Saskaņā ar ziņojumiem, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs sacīja, ka pēdējo divu nedēļu laikā saslimstība ar Covid-19 Latvijā ir palielinājusies par 172%, savukārt citās Eiropas valstīs tā ir palielinājusies aptuveni par 14%.