Interesanti

“Laiks mainīsies Pilnībā!” Bricis savlaicīgi steidz brīdināt iedzīvotājus par turpmāk gaidāmo laiku!

Šeit noteikti jāņem vērā tas, ka daudzi pavisam skaidri ir nesaprašanā, ka tuvojoties pavasara pirmajām dienām Latvijā ne tikai parādās milzīgs sals, bet arī kārtīgs sniegs. Kā izrādās, tā nav nejaušība un arī tuvākajās dienās ir gaidāmi nepatīkama laikapstākļi, kas daudzus pavisam noteikti neiepriecinās. Šeit gan jāiesāk ar to, ka jau nākamajā naktī visu Latviju šķērsos ļoti pamatīgi milzīga nokrišņu zona, kas pamatīgi mūs visus iespaidos sliktos laikapstākļos, ziņo jaunākās prognozes.

Arī nākamajā naktī un dienā teju visā Latvijā ir gaidāms pamatīgs sniegs. Spēcīgākā snigšanas gaidāma valsts vidusdaļā – Zemgalē, kā arī Rīgas apkārtnē. Uzreiz jāsaprot, ka sniega kārta pieaugs par aptuveni 4 – 7 centimetriem, kas būs salīdzinoši daudz. Tomēr arī šajā situācijā jāņem vērā, ka tieši Kurzemes pusē sniegs ļoti ātri pāries lietū un atkalā, tāpēc veidosies pamatīgi slidens apledojums, kas var būt bīstami gan šoferiem, gan cilvēkiem, kuri pārvietosies pa ietvēm. Tomēr tas šajā ziņā, nebūt nav viss, jo sekos, kas vēl nepatīkamāks.

Lielā valsts teritorijā sagaidāma arī ļoti bieza migla, tāpēc jāņem vērā, ka sasnigušo un slideno, kā arī vēl sliktu redzamības dēļ braukšana daudzviet var būt ļoti apgrūtinoša, kas var rezultēties vairāk avārijās. Tāpēc mīļie autovadītāji, izvēlēties attiecīgu braukšanas ātrumu un noteikti neskrieniet, jo ceļi būs slideni. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs sākot no -6 grādiem, taču jūras piekrastes zonās būs krietni siltāks.

Piektdiena kopumā būs ļoti apmākusies, mitra un ar gaidāmo sniega kārtu tīta. Lielākā sniega krišana sagaidāma austrumos, kur būt ne tikai sniegs, bet mīsies arī ar slapju sniegu, tāpēc jābūt uzmanīgiem par lielo slapjumu un slīdēšanu. Kopējā dienas temperatūra svārstīsies ap 0 līdz +4 grādiem.

Kopumā Rīgā būs apmācies laiks, naktī būs patstāvīgs sniegs, kas dienas laikā pāries lietū. Gaidāma bieza dūmaka ar miglu. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs vidēji ap -2 grādiem, taču dienā varēs pakāpties līdz +2 grādiem. Ģērbieties silti un noteikti brauciet uzmanīgi, jo ceļi tik tiešambūs ļoti slideni.