Interesanti

Bricis paziņo kāds laiks mūs patiesībā gaida brīvdienās un, kas mūs sagaida nākamnedēļ!

Lielākajai daļai pavisam noteikti jau ir apnicis šis karstais laiks, kurš pamatīgi ietekmē mūsu ikdienu un aktivitātes. Lai arī cik ļoti to negribētu, bet arī šajās brīvdienās ir gaidāmi karstuma viļni un bez tiem mums vienkārši neiztikt. Tomēr cik augsta temperatūra būs gaidāma un, kas tieši mainīsies nākamajā nedēļā? 

Tieši jaunākās laika prognozes liecina par to, ka brīvdienās turpināsies pastiprināts karstuma vilnis, bet sākot no pirmdienas kļūs krietni vien vēsāks. Šoreiz gan jāņem vērā, ka tas ir tieši to, ko daudzi cilvēki vēlas sagaidīt, jo jau ir noguruši no pārlieku lielās svelmes un karstuma.

Arī sestdien Latvijas centrālajā un austrumu daļā būs spēkā sarkanais brīdinājumus par ekstremālo karstumu, jo temperatūra vietām joprojām var sasniegt no +28 grādiem, līdz pat +32 grādiem. Jāņem vērā, ka piekrastēs gaisa temperatūra būs nedaudz mazāka, tāpēc tiem, kuri vēlas veldzēties, jādodas pie jūras.

Savukārt nedaudz patīkamāka diena gaidāma tieši svētdien, jo temperatūra gaidāma ap +25 līdz +30 grādiem, savukārt piekrastē aptuveni +23 – +24 grādi pēc celsija. Patīkamākās ziņas ir tādas, ka arī naktis vairs nebūs tik sutīgas un karstas, minimālā temperatūra lielākoties būs ap +15 līdz +20 grādiem, tāpēc tagad būs iespējams atvērt logus un ielaist iekšā aukstākas gaisa masas, lai veldzētos no pārmērīgā karstuma.

Svarīgi atcerēties, ka brīvdienas būs lielākoties saulainas un sausas, tomēr brīžiem veidosies lokāli negaisa mākoņi, kas var atnest arī lietusgāzes. Tāpēc, ja dosieties atpūsties, darētu atcerēties līdzi paņemt arī lietussargu.

Interesantākā daļa sāksies tieši nākamnedēl. Jo, līdz ar pirmdienu temperatūra Latvijā ļoti strauji pazemināsies, patreizejā prognozes norāda, ka līdz pat ceturtdienai pēcpusdienās laiks pārsvara būs +19 līdz +24 grādiem. Savukārt naktis, jau būs krietni vēsakas +9 līdz +14 grādi pēc celsija.

Arī nākamajā nedēļā laiks lielākoties būs saulains, taču nebūs pārmērīgi karsts. Vietām veidosies pa kādam mākonim, kas dažviet varēs atnest lietu, bet kopumā laiks būs krietni patīkamāks, nekā tas ir šonedēļ, jo pārmērīgā karstuma tveice itin nevienam nenāk par labu.

Avots