Interesanti

“Laiks mainīsies Pilnībā! ” Bricis Steidzami paziņo, kad gaidāmi pamatīgie mīnusi un pamatīgas sniega segas

Tie, kuri jau pavisam laicīgi un pastāvīgi seko līdzi visām jaunākajām laika prognozēm, noteikti jau zina, ka pamatīgais aukstums ir tikai priekšā. Ja pirms pāris dienām vēl priecājāmies par tik ļoti silto un pastāvīgo rudeni, tad šobrīd situācija krasi mainās, protams, ne uz to labāko pusi. Tam šajā situācijā gan nav nekāds pārsteigums, jo tomēr tūlīt klāt jau decembris un ļoti savlaicīgi jāgatavojas kārtīgiem mīnusiem, kā arī pamatīgam sniega segām, bez kurām Ziemassvētkus grūti iedomāties. Laiks ķerties kāt pie paša galvenā un saprast, kad tad mūs sagaida tuvākajās dienās.

Jau svētdienas rīta pusē, kā arī jaunās nedēļas iesākumā gaisa temperatūra Latvijā sasniegs jau ap -10 grādiem, kas tik tiešām ir iespaidīgi daudz! Papildus tam visam veidosies arī pamatīga sniega sega, kas apgrūtinās kustību ne tikai gājējiem, bet arī autovadītājiem, liecina svaigākās prognozes. Tomēr arī šajā situācijā, tas ir tikai iesākums. Šobrīd tieši jaunākās prognozes sliecas uz to, ka pamatīgas un ziemīgas dienas būs jau tuvāko piecu laikā. Pie tam, tas nebūs tikai mazliet, bet gan kārtīgi uz palikšanu.

Šī brīža situācijā jāņem vērā, ka turpmākajās dienās paliks tikai vēsāks un krietni sniegotāks. Tas attiecas arī uz Rīgu, kur jau piektdienas vakarā un sestdien, visas dienas garumā ik pa laikam uzsniga sniegs. Dēļ aukstās temperatūras, tas ļoti ātri piesalst, tāpēc autovadītājiem un gājējiem noteikti vajadzētu būt uzmanīgiem attiecīgajā situācijā. Būtiskākais ir tas, ka tuvāko dienu laikā dienas temperatūra pazemināsies ļoti ievērojami.

Tieši turpmākajās dienās kļūs ne tikai ievērojami aukstāks, bet arī vēsāks. Jau no svētdienas līdz pat otrdienai naktīs temperatūra vietām varēs noslīdēt līdz -10 grādiem, savukārt Vidzemē un Latgalē, debesīm skaidrojoties var būt pat -12 grādi, kas ir tik tiešām pamatīgs aukstums, nerunājot par to, kāds sals gaidāms pa dienu.

Tuvāko dienu laikā temperatūra pa dienu varēs pazemināties līdz -5 grādiem, kas tik tiešām ir ievērojami daudz. Nedrīkstam arī aizmirst par to, ka ik pa laikam uzsnigs sniegs un kārtīgi piesals. Tuvākajā laikā īpaši atšķirīgas izmaiņas nebūs gaidāmas, līdz ar to būs jāpierod pie zemās temperatūras un sniega segām, kuras kļūs aizvien vairāk.