Interesanti

Pavļuts beidzot publiski komentē izskanējušo informāciju par pilnīgas mājsēdes izsludināšanu

Kopš pagājušā gada decembra sabiedrības vidū ir izplatījušās teorijas par valdības nākamo soli Covid-19 pandēmijā. Pēdējo dienu laikā informācija ir izplatījusies internetā, un tiek teikts, ka Latvija paziņos “lokus un bultas” no “uzticamiem avotiem”. Veselības ministrs Daniels Pavļuts šīs baumas komentēja sarunā ar portālu “Apollo.lv”.

Veselības ministrs norādīja, ka valdība to vēl nav apspriedusi. Pavļuts teica: “Eksperti gatavojas valdībai izvēlēties dažādas situācijas.” Viņš šaubās, vai kāds pašreizējos apstākļos gatavojas “nopietni ieviest visaptverošu sanāksmi”. Tomēr, kā izrādās, situācija nemaz nav tik vienkārša, gluži pretēji, daudziem cilvēkiem tā ir ļoti skumja.

Ministrs sacīja: “Šis ir ārkārtējs solis. Cīņai pret vīrusa izplatību nav ekstrēmāka soļa kā” pilna mājsēde”. Par to nav bijušas nopietnas diskusijas.” Atbildēja jaunā vai nākamā viļņa dēļ, kas tāds varētu tik tiešām būt. Slimību radītie ierobežojumi skaistumkopšanas nozarē un tirdzniecībā joprojām netiks pilnībā slēgti.

Pavļuts atteicās pieņemt spriedumu. Pavļuts komentēja: “Es domāju, ka tas būs nepatīkam. “ Pēdējo nedēļu laikā mūsu valdība ir veikusi virkni pretrunīgu darbību. No vienas sēdes uz nākamo ir jābūt noteiktai Nepārtrauktības pakāpei. “

Veselības ministre uzsvēra, ka saslimstības līmenis Latvijā šobrīd ir stabils un nesamazinās, kas ir ļoti slikti. Pavļuts teica: “Saslimstība ir ļoti augsta, slimnīcā ir daudz cilvēku. Katrs pacients sāpinās visu ekonomiku – viņš nevar iet uz darbu, viņam ir sakari – tas ir zaudējums.” “Kamēr saslimstība ir nemazinās, mēs to darīsim. Nav pamata kaut ko ātri mainīt, bet mums tas tagad jāņem vērā.

Kad saslimstības līmenis sāk pieaugt, mums būs jāveic dažādi nopietni pasākumi. “Pēc viņa teiktā, var tikai teikt, ka situācija ir gatavošanās stadijā, jo saskaņā ar jaunāko statistiku vairs nav gaidāmas patīkamas lietas. Atliek tikai cerēt, ka situācija sāks uzlaboties, lai viss varētu atgriezties pareizajā virzienā.