Interesanti

“Laiks mainīsies Pilnībā!” Sinoptiķi paziņo, ka nākamnedēļ sasnigs pat 30 Centimetru bieza sniega sega

Lai arī patreiz laiks ir salīdzinoši silts, tuvākajās dienās situācija ļoti strauji mainīsies, jo esošais siltums turas jau pārāk ilgi. Lai arī svētku nav tālu, bet tieši sinoptiķi paziņo, kas tad mūs patiesībā sagaidīs jaunnedēļ un tas būs tik tiešām liels un pamatīgs izaicinājums ļoti lielai daļai iedzīvotāju. Tad nu laiks aplūkot, kas tieši mainīsies un kā esošais laiks ietekmēs visu, mums apkārt notiekošo.  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka jaunajā darba nedēļā Latviju ik pa laikam klās biezi mākoņi un snigs krietni vairāk nekā ierasts, sniega biezumam atsevišķos rajonos sasniedzot 30 centimetrus, kas nebūs piedzīvots jau ļoti ilgi.

Nākamnedēļ atmosfēras spiediens pazemināsies, un no dienvidiem nedēļas vidū un brīvdienās pāries divi aktīvi cikloni, kas norāda uz to, ka būs ļoti intensīva un pat ļoti spēcīga snigšana. Pēc pašreizējās prognozes daudzviet Latvijā nāksies sagaidīt trešo snigšanas vilni ar 20 centimetru kārtu, kas ir patiešām daudz, bet dažviet valsts austrumu daļā iespējama pat 30 centimetru kārta, kas var pārspēt pat vairākus rekordus. Vai nav interesanti?

Naktī uz pirmdienu Latvijā laikapstākļus noteiks zems spiediens. Debesis aizklās biezi mākoņi. Neliels sniegs daudzviet valstī var uzsaldēt ļoti bīstamu ceļa kārtu un attiecīgi ceļi kļūs patiešām ļoti slideni, kas jāņem vērā visiem autovadītājiem. Lielākoties Pūtīs lēns dienvidaustrumu vējš. Gaisa temperatūra naktī un dienā gaidāma +1, -4 grādu robežās, bet vēsāks būs austrumos – kur temperatūra pazemināsies līdz -4, -6 grādiem, tāpēc jau pavisam laicīgi jāmeklē siltas ziemas drēbes.

Otrdien laika apstākļus ietekmēs brāzmainās dienvidaustrumu vēja masas, daudzviet gaidāms sniegs, atsevišķos rajonos pievienojot līdz 5 centimetriem sniega. Atsevišķos valsts reģionos, iespējams, būs apledojuši apstākļi, un uz ceļiem saglabāsies sarežģīti braukšanas apstākļi, kas varēs pastiprināt iestigšanu uz ceļa, kā arī vairāk avārijas, jo ceļš būs īpaši slidens.  Otrdien pūtīs lēns dienvidaustrumu vējš. Gaisa temperatūra naktī pazeminās līdz -1, -5 grādiem, bet austrumu reģionā pat pazeminās līdz -5, -9 grādiem, bet dienā paaugstinās līdz +1, -3 grādiem.

Trešdien ciklons no dienvidiem šķērsos Latvijas teritoriju. Sagaidāms, ka snigšana turpināsies gandrīz visā valstī, atsevišķos rajonos palielinoties par pieciem līdz deviņiem centimetriem. Vietām ceļi var būt apledojuši. Vējš joprojām būs salīdzinoši neliels. Minimālā gaisa temperatūra naktī +1, -3 grādi, maksimālā dienā -1, +3 grādi.

Ceturtdien debesis vietām skaidrosies. Piekrastes rajonos brāzmas var sasniegt 15-17 metrus sekundē. Daudzviet gaidāms sniegs. Gaisa temperatūra naktī uz piektdienu būs -2, +2 grādu robežās, prognozējot sals -2, -8 grādu robežās. Ņemot vērā, ka temperatūra būs zema un pūtīs stiprs vējš, kļūs vēsāks.

Arī šajā nedēļas nogalē, saskaņā ar pašreizējo prognozi, pāri Latvijai virzīsies jauns ciklons ar plašiem nokrišņiem, kas nesīs noturīgu snigšanu, līdz ar to trešais kritums var sagaidīt 20 cm nokrišņu. – Sniegs daudzviet Latvijā ir biezs, un sniegs vietām austrumos varēs sasniegt 30 cm.