Interesanti

“Laiks mainīsies visā pilnībā!” Bricis jau laicīgi paziņo par gaidāmo laiku tuvākajās dienās!

Pēdējo dienu laiks ir bijis ļoti mainīgs, tomēr pats svarīgākais ir saprast, kāds laiks ir gaidāms šajās brīvdienās. Ņemot vērā arī auksto un rudenīgo laiku ir svarīgi laicīgi apzināties kāds laiks būs gaidāms šajās brīvdienās! Atskatoties uz pašām brīvdienām, tad siltākais laiks būs tieši sestdien, tomēr jārēķinās ar dažiem nepatīkamiem pārsteiguma momentiem. Tā, kā laiks kļūst pakāpeniski vēsāks, svarīgi ņemt vērā tuvāko dienu gaidāmo laiku, kas kopumā ļoti krasi mainīsies.

Ja vēl nākamā nakts paies bez nokrišņiem, tad dienas laikā nokrišņu daudzums pakāpeniski palielināsies, līdz ar to daudzviet valstī būs sagaidāmas lietusgāzes. Sliktās ziņas ir tādas, ka joprojām saglabāsies ļoti brāzmains un ass dienvidrietumu vējš, kas sitīsies sejā. Tas radīs sajūtu, ka esošais laiks būs daudz vēsāks nekā patiesībā ir. Neskatoties uz gaisa temperatūru, tā naktī būs ap +6 līdz +11 grādiem, dienā vien nedaudz siltāks ap+13 un nedaudz virs. Tomēr, kā ar šīm spēcīgajām lietavām un brāzmaino vēju tuvākajās dienās? Vai tikpat nepatīkams laiks turpināsies arī vēl uz priekšu?

Jau svētdien vietām reģionos arī būs gaidāmas īslaicīgas lietavas, bet brīžiem uzspīdēs arī saulīte. Kopumā vējš griezīsies no rietumiem un ziemeļrietumiem, līdz pakāpeniski kļūs krietni mierīgāks. Jāņem vērā, ka minimālā temperatūra naktī būs ap +6 grādiem, bet dienā nebūs diži siltāks par +10 grādiem. Tikai atsevišķās vietās temperatūra varēs uzkāpt līdz maksimāliem +15 grādiem.

Ja runājam par nākamo nedēļu, tad nedēļas pirmajā pusē kļūs ievērojami aukstāks. Temperatūra naktīs noslīdēs ļoti tuvu 0 grādu atzīmei, bet dienās joprojām būs labākajā gadījumā nedaudz siltāks par +10 grādiem. Nākamajā nedēļā ļoti bieži būs ļoti brāzmains vējš un brīžiem gaidāmas arī lietavas, kā jau tipiskā slapjā rudenī. Jau laicīgi jāatceras par silto apģērbu un lietussargu, lai nesanāktu kārtīgi izmirkt.

Atliek vien piebilst, ka pirmo reizi kopš augusta sākuma gaisa temperatūra valstī jau trešo diennakti pēc kārtas ļoti stabili turas virs klimatiskās normas. Esošā prognoze norāda, ka arī nākamajā nedēļā temperatūra būs mazlietiņ augstāka, nekā vidēji oktobra vidū, ņemot vērā pēdējās desmitgades, kas ir liels notikums.