Interesanti, Izklaide, Neticami, Noderīgi, Sievietēm, Šokējoši, Video

Latvija un Uzbekistāna vienojas par sadarbību lauksaimniecībā, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā

Trešdien, 29. martā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Uzbekistānas premjerministra vietnieks, lauksaimniecības un ūdenssaimniecības ministrs Zoirs Mirzajevs Taškentā (Uzbekistānā) parakstīja saprašanās memorandu par abu valstu sadarbību lauksaimniecībā, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā. Turpmāk Latvija un Uzbekistāna sadarbosies tirdzniecības veicināšanā un attīstīšanā lauksaimniecības, zivsaimniecības un meža nozarēs. Memorands paredz arī pieredzes apmaiņu lauksaimniecības, zivsaimniecības un mežsaimniecības produkcijas kvalitātes un drošības administrēšanas jautājumos, zinātniski pētnieciskās pieredzes apmaiņā, kā arī pieredzes apmaiņā apmācību un konsultāciju organizēšanā par lauksaimniecības, zivsaimniecības un mežsaimniecības jautājumiem.

 

Tiekoties ar Uzbekistānas premjerministra vietnieku, lauksaimniecības un ūdenssaimniecības ministru Zoiru Mirzajevu un Uzbekistānas ārējo ekonomisko sakaru, investīciju un tirdzniecības ministru Eleru Ganijevu, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pārrunāja iespējas paplašināt Latvijas un Uzbekistānas divpusējās attiecības lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā, kā arī veicināt Latvijā ražoto pārtikas produktu eksportu uz Uzbekistānu.

 

“Pārtikas un veterinārā dienesta, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti ir gatavi konsultēt Uzbekistānas kolēģus jautājumos par savu pieredzi lauksaimniecības un pārtikas preču sertifikācijā un kvalitātes prasību kontrolē, kā arī lauksaimnieku apmācībā. Uzbekistāna līdz šim ir bijis nozīmīgs un labs sadarbības partneris Latvijas pārtikas ražotājiem. Latvijas pārtikas ražotājiem ir liela interese par Uzbekistānas tirgu. Latvijas pārtikas uzņēmumi ražo kvalitatīvu, daudzveidīgu un dažādiem tirgiem atbilstošu produkciju. Mūsu uzņēmumiem vēl ir liels eksporta potenciāls. Man nav ne mazāko šaubu, ka Latvijas un Uzbekistānas uzņēmēju sadarbībai priekšā vēl ir lielas attīstības iespējas,” sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklēja intensīvās augļkopības saimniecību “Sampromhonot”, kā arī piedalījās izstādes “AgroWorld Uzbekistan 2017” atklāšanā. Zemkopības ministrs Taškentā atklāja Uzbekistānas – Latvijas biznesa forumu un lauksaimniecības nozares semināru, kurā Latvijas eksperti dalījās pieredzē par lauksaimniecības un pārtikas preču ražošanu un apriti regulējošo normatīvu harmonizēšanu ar ES prasībām. Jau ziņots, ka zemkopības ministrs un Latvijas uzņēmēji no 27. līdz 30. martam devušies darba vizītē uz Uzbekistānu.
_________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070
mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv