Interesanti

Bricis paziņo par nepatīkamo prognozi, kas mūs patiesībā sagaida nedēļas vidū!

Aukstais laika periods turpina pastiprināties un rudens aktivitātes norāda uz līdzšinējo aukstuma pastiprināšanos. Kā jau varat noprast, tad turpmāk patīkamas un īpaši siltas dienas vairs nebūs gaidāms, jo jārēķinās ar to, ka paliks aizvien aukstāks, vējaināks un tam visam vēl pa virsu nāks arī patstāvīgas lietusgāzes, kuras, diemžēl, acīmredzami sāks bojāt skaistās rudens dienas, tās padarot slapjas, drēganas un tumšas.

Aukstākā laika kulmināciju ļoti labi varēs izjust jau otrdien, kas maksimālā gaisa temperatūra vairs nebūs lielāka par +10 grādiem, tas nozīmē, ka lielākoties gaidāma temperatūra ap +5 līdz 9 grādi, it īpaši Rīgā, kur jau otrdien pēcpusdineā laiks būs apmācies un ne siltāks par +9 grādiem, tomēr kas mūs sagaida turpmāka un vai jau esošā gaisa temperatūra paliks vēl zemāka un turpinās kristies?

Arī Bricis jau ir paspējis izteikties, ka tieši šajā darba nedēļā krietni biežāk būs apmācies un gaidāmas arī lietavas, tā liecina jaunākās prognozes. Lai arī lietus ir gaidāms, nokrišņi iesākumā nav gaidāmi pārāk daudz, lietainākais laiks vairāk ir gaidāms tieši nedēļas otrajā pusē, kad līs teju vai visā valsts teritorijā. Pārējās dienās lietus būs gaidāms tikai vietām un tas pats būs samērīgi īslaicīgs, tomēr vai ir pamats satraukties?

Ticis paziņots, ka tieši piektdiena būs arī vējainākā šīs nedēļas diena, kad dienvidrietumu vēja brāzmas piekrastes zonā varēs sasniegt līdz pat 20 metriem sekundē, kas vairs nav tālu vētra spēkam, tāpēc piekrastes zonās jābūt īpaši uzmanīgiem, jo kā atklājas tas nemaz pat nebūs viss. Salīdzinoši dēl tā, ka debesis būs apmākušās lielāko daļa laika, naktis aukstākas īpaši nekļūs, tomēr dienas paliks krietni aukstākas nekā iepriekš.

Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs pārsvarā ap +2 līdz +7 grādi pēc celsija. Savukārt dažās naktīs Vidzemē un Latgalē naktīm skaidrojoties gaidāma temperatūra līdz pat -2 grādi, bet dienās gaiss iesils vairs tikai lielākoties ap +7 līdz +12 atsevišķās dienās.  Lai arī piektdien solās būt īpaši stipras lietavas un vējš, tas nemaina faktu, ka piektdien lielākoties solās būt par kādu grādu siltāks.

Avots