Interesanti, Noderīgi

Latvijas lielākā auto skola – ne tikai izmērs, bet arī kvalitāte

Izdzirdot tik skaļu saukli kā ‘’Latvijas lielākā autoskola’’, nākas iedomāties milzīgu kompāniju ar filiālēm, kuras rēgojas teju uz katra stūra. Kādreiz tā varēja domāt, taču mūsdienās viss vairs nav mērāms tik fiziski. Šobrīd, kad teorijas nodarbības vairs nevar notikt klātienē, ir grūti noteikt, kurai Latvijas autoskolai pieder vislielākais filiāļu skaits, lai gan skaidrs, ka Presto autoskolai ir vislielākais – šobrīd autoskolas filiāles atrodas 97 Latvijas novados! Kamēr tās apciemot nevari, skaties Presto mājaslapā: https://presto.lv/.

Latvijas lielākā auto skola arī procentos

Tomēr ne jau skaitļi vien nosaka auto skolas lielumu. To, cik liela ir autoskola, noteikti nosaka arī tās darbi, kas nosaka pašu galveno – kvalitāti. Kas ir vislielākais, ko var sasniegt autoskola? Protams, ka galvenais ir paši studenti – jaunie autobraucēji. Starp 3 lielākajām autoskolām ‘’Presto’’, ‘’Einšteins’’ un ‘’Gross autoskola’’, no kurām 600-900 kursantu kārtoja teorijas eksāmenus (laika posmā no 01.09.2020 – 28.02.2021), ar pirmo reizi visvairāk tos nolika tieši jaunie censoņi no Presto auto skolas – 98,20 %. Arī ar braukšanas eksāmenu rezultātiem ir līdzīgi – no šīm trim ar 37,47 % priekšplānā izvirzās Presto, kur pārējās abas ieguvušas par pāris procentiem zemākus rezultātus.

Vislabākie pasniedzēji

Kas palīdz un motivē jaunos autobraucējus visvairāk? Kā jau jebkurā mācību iestādē – tie ir pasniedzēji. Presto ir iespējamas autovadītāju apmācības latviešu, krievu un arī angļu valodā. Teorētiskās apmācības šobrīd notiek attālināti – nav jātērē laiks un līdzekļi, lai nokļūtu tuvākajā filiālē.

 

Presto tiecas savā attīstībā uz priekšu un šobrīd veido paši savu, autentisku teorētisko mācību programmu, lai mācīties būtu vēl aizraujošāk un produktīvāk. Kuram pasniedzējam gan nepatiktu veidot pašam savu mācību programmu un strādāt pēc savām iestrādnēm nevis kalpot jau novecojušai mācību programmai? Ceļu satiksmes noteikumi paliek tie paši, tomēr Presto izmainīs formu, kādā tos pasniegt.

Bez liekiem kreņķiem un krāpšanām

Jauno braucēju produktivitāti veicina arī brīvie braukšanas nodarbību noteikumi. Presto autoskolā katrs var braukt pie brīvi izvēlēta instruktora – vienā pilsētā vai kaut vai katru nedēļu citā! Ir tikai viens priekšnoteikums – uz nodarbību jāpierakstās internetā un norādītajā laikā uz to arī jāierodas.

 

Ir cilvēki, kas ies uz mērķi, kaut vai zeme atveras, taču ir jūtīgāki cilvēki, kuriem mērķis būs tik pat svarīgs kā process. Respektīvi, ir cilvēki, kuriem tik pat svarīga kā braukšana būs arī komunikācija ar instruktoru. Ja tā neveidojas produktīva, tad arī mācību process tāds nebūs. Cik gan muļķīgs dažās autoskolās ir likums, ka braukšanas instruktoru mainīt nedrīkst! Kad vēlēsies nomainīt instruktoru Presto autoskolā, līgumu mainīt nevajadzēs. Atliek vien pierakstīties uz vēlamo nodarbību pie cita instruktora un viss. Nav jāzvana vai kādam jāskaidrojas, kāpēc vēlies nomainīt esošo instruktoru. Kad laiks un līdzekļi ir ierobežoti, kurš gan vēlas tērēt savu laiku attiecību skaidrošanai?

 

Presto nodrošina visus nepieciešamos dezinfekcijas pasākumus, lai braukšanas nodarbības klātienē varētu notikt pēc iespējas drošākā vidē. Tiek dezinficētas automašīnas virsmas, instruktori pārbauda temperatūru un visi procesā iesaistītie lieto aizsargmaskas. Drošība uz ceļa ir vienīgais, par ko vajadzētu satraukties.

Citas formalitātes

Presto autoskola ir lielākā autoskola Latvijā arī tāpēc, ka tā piedāvā gandrīz visus citus ar autoapmācību saistītos pakalpojumus. Presto piedāvā lielāko medicīnas komisiju tīklu Latvijā, caur kuru iespējams nokārtot obligāto medicīnisko izziņu par savu vispārējo veselības stāvokli. Un šis nav tas gadījums, kad autoskola par to paprasīs komisijas maksu. Tieši pretēji – ja esi Presto auto skolas kursants, atsevišķās poliklīnikās un medicīnas centros, to iegūsi vēl lētāk. Apmaksāt varēsi caur savu Presto kontu, kas ietaupīs arī Tavu laiku. Šī izziņa tiks saglabāta elektroniski, par papīriem arī nevajadzēs satraukties.

 

Lai iegūtu tiesības vadīt automašīnu, ir nepieciešamas arī pirmās palīdzības kursa zināšanas. Nav noslēpums, ka ceļu satiksmes negadījumu var izraisīt arī profesionāli braucēji ar 10 gadu stāžu. Tik pat labi avārijā var iekļūt tas, kurš to vispār nav izraisījis. Tādēļ ir ļoti svarīgi zināt, kā rīkoties ārkārtas situācijā. Ikdienā vairāk sastopamies ar parasto, tā saucamo ‘’iebuksēšanos’’, kas nopietnus draudus veselībai nerada, taču nekad nevar zināt, kad pirmā palīdzība būs jāsniedz kaut vai nejaušam garāmgājējam.

 

Tā kā pirmās palīdzības kursi ir grupas nodarbības, tad šobrīd, pandēmijas laikā to apmeklēšana ir ierobežota. Šobrīd tos apmeklēt var tikai tie, kuri uzsākuši auto vadītāja apmācības līdz 20.12.20. Tas ir tādēļ, ka katram kursantam ir jānodrošina privāta praktiskā nodarbība, ievērojot visus nepieciešamos dezinfekcijas pasākumus. Seko līdzi informācijai par izmaiņām!

 

Presto ir lielākā auto skola Latvijā, jo tai ir vislielākais fanu pulks. Presto mājaslapā https://presto.lv/ lasāmas neskaitāmas pozitīvas atsauksmes, turklāt tiesības šeit iegūt izvēlas arī pašmāju slavenības. Par lielu cilvēku Men-czi saka: ‘’Liels cilvēks – tāds, kas nav zaudējis bērna sirdi’’. Tāda ir arī Presto autoskola, kura sarīkojusi dažādas akcijas – ir nofilmēts kā vienas no pašmāju asprātīgākajām hip-hopa grupām ‘’Singapūras Satīns’’ puiši likuši tiesības Presto autoskolā. Tāpat ir iemūžinātas arī vairāku influenceru pirmās braukšanas nodarbības. Tiesības Latvijas lielākajā autoskolā ‘’Presto autoskola’’ var nolikt ikviens!