Interesanti

Bricis pavisam steidzīgi nāk klajā ar paziņojumu par gaidāmo laiku šonedēļ! “Gaidāms, kas nepatīkams!”

Ja iepriekš varējām kārtīgi priecāties par siltajām dienām, tad pašlaik situācija krasi mainīsies un atkal būs jāpievēršās pie nepatīkamās stāsta daļas par aukstumu, lai gan arī aprīlis ir teju klāt, tas itin nemaz nenozīmē, ka siltums ir uz palikšanu jo tuvakajās divās nedēļās aukstums burtiski joprojām uzturēsies visā valsts teritorijā, pie tam, tas nebūs nekāds mazais un jau laicīgi vajadzēs meklēt krietni siltāku apģērbu visiem tiem, kuri jau pirms laika safanojušies par siltajām pavasara dienām.

Šonedēl laiks kopumā būs īpaši auksts, jo daudzviet naktīs gaisa temperatūra noslīdēs līdz pat -10 grādiem, tā liecina prognozes, tomēr mums viss vēl ir priekšā un kārtīgi aukstuma vilni izjutīsim tuvakajās dienās. Jāņem vērā, ka pēc pirmdienas, kas būs nedēļas pati siltakā diena, temperatūra daudzviet pārsniedza jau 10 grādu, tomēr pirmdienai beidzoties laiks burtiski mainīsies uz otru pusi un paliks ne tikai vēsāks, bet arī vējaināks un slapjāks, līdz ar to, rodas sajūta, ka vēl joprojām atrodamies kādā ziemas mēnesī!

Nakts uz otrdienu būs siltāka, kad temperatūra pazemināsies līdz 0…-5 grādiem, dažviet piekrastē 1…2 grādi, bet nākamajā naktī -2…-7 grādi, galvenokārt Vidzemē un dažviet Latgalē sniegs vēl kādu brīdi saglabāsies, jo gaidāmā temperatūra tur noslīdēs līdz pat -12 grādiem, kas jau tiešām liks kārtīgi aizdomāties vai tiešām ir pavasaris!  Gaiss dienā iesils līdz 0…5 grādiem, bet Kurzemē un valsts centrālajā daļā svētdien iesils līdz 6…8 grādiem. Otrdien turpināsies ziemeļrietumu vēja brāzmas, bet uz priekšu pārsvarā pūtīs lēns, bet dominēs ziemeļu vējš.

Šonedēļ nokrišņu bijis maz, taču brīžiem iespējams neliels sniegs. Sniega kārtu redzamas nebūs, taču zeme vietām var būt balta un sniegs nokusīs, saulei uznākot. Vidzemē un Latgalē joprojām saglabājusies noturīga sniega kārta, kas tur saglabājusies kopš ziemas un joprojām tur lēnām kūst, tomēr ar šādiem laikapstākļiem var paiet vēl kāds zināms laika sprīdis!

Kopējās ilgtermiņa prognozes norāda, ka vēss laiks Latvijā būs aptuveni līdz vismaz 10. aprīlim. Jāņem vēra, ka no šī brīža tās ir nepilnas divas nedēļas, kas ir daudz! Lai gan pēc šī aukstuma viļņa tiekot norādīts, ka laiks beidzot kļūs jau krietni pavasarīgāks un patīkamāks nākot tuvāk jau uz visiem mīļo vasaru!

Avots