Interesanti

Latviju pāršalc ļoti skumja vēsts! Mūžībā devies viens no Latvijas izcilākajiem cilvēkiem

Diemžēl Latviju pāršalkusi ļoti skumja sēru vēsts, jo mūžībā ticis aizsaukts ļoti labi zināms cilvēks, varētu pat teikt, ka viens no Latvijas izcilākajām personībām, jo tāds nu viņš bija un par viņu teica tikai labāko un sirsnīgāko.

Diemžēl šī gada 20. Decembrī no mūsu pasaules prom devās viens no pašiem izcilākajiem Latvijas moderās medicīnas pamatlicējiem sirds ķirurgs, kā arī slavenais profesors Jānis Volkolākovs (28.04.1931. – 20.12.2020.)

Mūžībā aizgājis ārsts Latvijā, kurš radīja sirds ķirurģiju kā sistēmu un uzturēja to akadēmiskā un profesionālā izcilības līmenī. Pateicoties profesoram Jānim Volkolakovam (tikai viņam), šis grūtais uzdevums tika pārvarēts.

Profesors J.Volkolākovs savu dzīvi veltīja Latvijas sirds ķirurģijas nozares attīstībai, veica pirmo operāciju pacientiem ar mākslīgām un iedzimtām sirds slimībām, izveidoja un vadīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas sirds ķirurģijas centru, kas sākotnēji bija Sirds un asinsvadu ķirurģijas centrs ( 1969-1998).

Viņš arī sniedza ievērojamu ieguldījumu Asinsvadu ķirurģijas un kardioloģijas centra izveidē.

No 1965. līdz 1995. gadam viņš bija Rīgas Stradiņa universitātes (Rīgas Medicīnas koledža) Vispārējās sirds un asinsvadu ķirurģijas nodaļas vadītājs, Latvijas Sirds un asinsvadu ķirurgu asociācijas vadītājs un Latvijas Ķirurgu asociācijas viceprezidents.

Papildus nozares vadībai, sirds ķirurga un pasniedzēja darbam, viņš savu dzīvi ir veltījis 485 zinātnisko publikāciju autoram, pilntiesīgam Latvijas Zinātņu akadēmijas loceklim, Eiropas Zinātņu un mākslas akadēmijas loceklim un goda zinātniekam.

1998. gadā viņam tika piešķirta ceturtā līmeņa trīs zvaigžņu medaļa. 2002. gadā Jānim Volkolākovam tika piešķirta PaulaStradiņa balva par mūža ieguldījumu medicīnā. 2015. gadā viņam tika piešķirta arī RSU Gada balva par mūža ieguldījumu universitātes attīstībā. Profesors ir arī Latvijas Ārstu biedrības goda biedrs. Profesora Jāņa Volkolākova karjera patiešām ir amatniecības, zinātnes un mākslas simbioze.

Avots