Interesanti

Maxima nāk klajā ar svarīgu paziņojumu un Brīdina visus Maxima klientus

Jāņem vērā, ka Latvija smazumtirgotājs SIA “Maxima Latvija” nācis klajā ar pavisam nopietnu paziņojumu pilnīgi visiem Maxima klientiem, jo patreizējā situācija norāda, ka uzdarbojas krāpniki, kuri izmanto Maxima vārdu. Maxima brīdina par krāpniecisko aktivitāti – Viltus loteriju, kura internetā tiek izplatīta ar Maxima vārdu, paziņojusi uzņēmuma galvenā pārstāve Liene Dupate Ugule. 

Viņa skaidri un gaiši norādīja, ka ir tikuši fiksēti gadījumi, kuros iedzīvotājiem pēc Facebook apmeklejuma interneta pārlūkprogrammas un Windows operātājsistēmas ziņojumu galvenajā panelī parādās tiešs aicinājums saņemt itkā no “Maxima” vārdā laimētu balviņu.

Sanāk tā, ka uzklikšķinot uz saites, konkrētais lietotājs tiek aizvests uz pilnīgi jaunu lapu. Tā ir krāpniciska aktivitāte, lai varētu iegūt lietotāju datus par itkā dāvaniņas piesolīšanu. Jāņem vērā, ka “Maxima Latvija” nekādā veidā nav saistīta ar šo loteriju un aicina cilvēkus nekādā gadījumā neapstiprināt balvas saņemšanu, uzsvērusi Dupate.

Tāpat viņa norādīja to, ka Maxima Latvija jau atbilstoši ir reāģējusi šai situācijai un nosūtījusi pieprasījumu bloķēt krāpniecisko saturu, kā arī plāno vērsties pie informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Latvijā Cert.lv

Dupate Ugale lika atgādināt, ka redzot šāda tipa ziņojumus un tiem līdzīgus, tie ir ļoti rūpīgi jāizvērtē – jāidentificē konkrētais ziņojuma sūtījums, tā saturs, interneta adrese un viss pārējais, kā arī jāizvērtē viss pieprasītais informācijas apjoms, kurš tiek prasīts ievadīt no visas interneta vietnes un saistitos veidos.

Tieši gadījumā, ja Jums ir saņemta Maxima īsziņa vai konkrēts ēpasts vai arī izclecošs ziņojums interneta pārlūkprogrammā, kura uzticība rada bažas, tad noteikti pārliecinieties par to uzņēmuma mājas lapā, vai rakstot uzņemuma sociālajos medijos, uz ēpastu info@maxima.lv vai arī zvanot uz informatīvo tālruni 80002020.

Esiet uzmanīgi, jo šāda veida loterija jau nav pirmo reizi un liek atgādināt, ka nepieciešams uzmanīties no tā, ka lielu uzņemumu vārdā tiek izveidotas dažādas akcijas un citas lietas, lai piesaistītu cilvēku uzmanību, bet kurām patiesībā nav saistīta par patieso uzņēmumu un saikni uz esošajām darbībām.

Avots