Interesanti

Meteorologi steidz brīdināt par gaidāmo laiku nākamnedēļ!

Jau arī iepriekš tika ziņots, ka šī gada vasara ir tik tiešām vairāk nekā vienkārši karsta. Līdz ar to, ir sagaidāms, ka Latvijā šī gada jūlijs kļūs par pašu karstāko mēnesi meteoroloģisko novērojumu vēsturē un jau no šodienas jau ir sācies jauns karstuma vilnis, tā informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Līdz ar jaunu karstuma vilni, kurš ir sācies svētdien, jūlijs tik tiešām varētu kļūt par pašu karstāko mēnesi Latvijā kopš tālā 1924. gada. Jāņem gan vērā, ka Nākamās darba nedēļas pirmajā pusē sagaidāms karstums no aptuveni +28 grādiem līdz pat +30 grādiem, savukārt vietās, kur saule īpaši “silda” termoetra stabiņš par pāris grādiem vēl var pakāpties. Par laimi ir arī labas ziņas, jo nedēļas otrā pusē būs sagaidāmas spēcīgas lietavas, kas atnesīs atvēsinošāku laiku.

Jau no svētdienas Latvijā daudz ātrāk sāks ieplūst karstās gaisa masas – dienā gaiss vietām iesila līdz pat +28 grādiem, tomēr pats karstākais laika periods atkal gaidams tieši no pirmdienas. Lai arī nākamā nedēļa iesāksies ar karstuma vilni, jāņem verā, ka otra puse nedēļas būs ar spēcīgām lietavām un negaisiem, kas atnesīs tik tiešām atvaidzinošu un patīkamu vēsīgu laiku, ņemot vērā patreizējo karstumu.

Gaiss dienā iesils līdz pat +30 grādiem, lai gan arī tiek ziņots, ka konkrētās vietās gaiss var iesilt arī līdz pat +32 grādiem. Savukārt naktīs termometra stabiņš atkal nenokritīs zemāk par +20 grādu atzīmi. Līdz ar to, kopumā šis karstuma vilnis nebūs tik ļoti ilgs un tveicīgs, kā tas bija iepriekšējais, kas ir labas ziņas tiem, kuriem šis karstums jau tiešām ir apnicis.

Pēc esošajām prognozēm, jau nedēlas vidū no dienvidrietumiem pietuvosies ļoti plaša nokrišņu zona, kura turpmākajās dienās nesīs ļoti krasas apstākļu izmaiņas. Krietni biežāk sagaidāms lietus, savukārt nedēļas otrajā pusē sagaidāmas ļoti intensīvas lietusgāzes, kopā ar pērkona negaisiem un spēcīgam vēja brāzmām, sagaidāms, ka būs gaidāma arī krusa.

Līdz pat nākamās nedēļas trešdienai visā Latvijas teritorijā ir spēkā brīdinājums par augstu un vietām pat par ļoti augstu ugunsbīstamību mežos, tāpēc esam uzmanīgi un mežu tuvumā uguni nelietojam.

Avots