Interesanti

Bricis beidzot atklāj ilgi gaidīto! Paziņo, kas mūs sagaida Marta otrajā pusē – “Būs pavisam savādāk!”

Ja ieprieks vēl par konkrētām dienām varējām pamatīgi sūdzēties, it īpaši par ļoti aukstajām naktīm un rītiem, tad drīzumā situācija krietni mainīsies. Lai gan šobrīd vēl pilnīgi aukstums nav atkāpies, ar pāris svarīgām lietām, mums vienalga ir jārēķinās un jāatceras, ka vēl tuvākās naktis joprojām būs pamatīgi aukstas, tomēr marta otra puse būs pavisam savādāka! Tieši jaunākās prognozes norāda, ka marta otrā puse Latvijā būs lielākoties ar salīdzinoši sausu, arī saulaināku laiku, kas pamatīgi atšķirsies no iepriekšējā slapjdraņķa.

Šoreiz gan svarīgi ņemt vērā to, ka līdz aptuveni 24., 25. martam Latvijā nokrišņu būtībā nebūs vispār, tikai paša mēneša beigās reģionā atkal varētu ienākt Atlantijas cikloni, kuri varbūt var nedaudz atnest kādu lietiņu, tomēr tas vienalga uz kopējā fona būs ļoti maz. Turpmāk gan naktīs joprojām pavīdēs sals, šīs nedēļas otrajā pusē, kas būs ceturtdien un piektdien, vēlajās nakts stundās un agri no rīta, joprojām gaisa temperatūra varēs sasniegt pat -10 grādu atzīmi. Savukārt dienas laikā temperatūra pacelsies pat līdz +12 grādiem, kas būs milzu lēciens! Piekrastes zonās, temperatūra būs nedaudz mazāk, tomēr siltumu varēsim izjust tik tiešām pamatīgi!

Jau nākamās nedēļas sausais un saulainais laiks tikai turpināsies un kļūs pat vēl siltāks, līdz ar to, par ziemas aukstumu varam tiešām aizmirst, jo tas tuvākajās dienās būs pagājis. Jāņem gan vēra, ka sausā laika un lēnā vēja dēļ brīžiem var palielināties gaisa piesārņojums. Jau pēdējo dienu laikā Rīgā palielinājies slāpekļa dioksīda koncentrācijas lielums gaisā, kurš diemžēl jau ir pārsniedzis pieļaujamo normas atzīmi, kā arī PM daļiņu daudzumu gaisā, kas nav īpaši patīkama vēsts.

Labā ziņa gan ir tāda, ka dēļ lēnā un salīdzinoši sausā pavasara dēļ konkrētu palu draudu šopavasara vairs neesot. Lai gan dažos Daugavas posmos joprojām ir ledus klču klāti, ledus nav tik ļoti stingrs, līdz ar to vairs nevar izveidot pamatīgus un stiprus ledus sastrēgumus, kas ar tā veidošanos varētu pauaugstināt ūdens līmeni.

Tāpat jāņem vēra, ka jau patreiz ūdens līmeņi lielakoties upēs samazinās, labi ir arī tas, ka Latgales un Vidzemes pusē sasnigušie sniegi un leduas kārtas kūst pakāpeniski un ļoti lēni, līdz ar to nav draudu par plūdiem.

Avots