Interesanti

Nu klajā ir nākušas interesantas ziņas par Raimondi Vējoni!

Kurš to būtu domājis, bet izrādās, ka tā tik tiesām arī ir!
Raidījums “LNT TOP 10” aprēķinājis, ka četru bijušo Latvijas valsts prezidentu eksprezidentūras izmaksas valstij sastādījušas vairāk nekā pusmiljonu eiro iepriekšējā gadā. Šajos izdevumos ietilpst bijušo valsts prezidentu nodrošināšana ar dzīvokli, transportu, apsardzi, kā arī sekretāru un eksprezidenta pensijas izmaksāšana. Tomēr precīzu naudas līdzekļu izlietojumu nevar noteikt, jo nav konkrētas informācijas par transporta un apsardzes izmaksām, ko nodrošina Militārā policija.

Jau jūlijā valstī būs pieci eksprezidenti, Raimondam Vējonim pievienojoties Andrim Bērziņam, Valdim Zatleram, Vairai Vīķei-Freibergai un Guntim Ulmanim. Latvijas valsts mūsu eksprezidentiem sniedz sociālo nodrošinājumu un cita veida atbalstu, tajā skaitā arī dzīvokli dažiem no bijušajiem valsts prezidentiem.

Neskaitot transporta izdevumus, par kuriem nav precīzas informācijas, pēc pieejamajiem datiem pagājušajā gadā visvairāk līdzekļu tērēts Vairas Vīķes-Freibergas vajadzību nodrošināšanai – šīs izmaksas sastādījušas 128 tūkstošus eiro. Salīdzinājumam, Zatleram iztērēti 75 tūkstoši, Ulmanim 70 tūkstoši, taču Bērziņam tikai 47 tūkstoši. Bērziņš ir atteicies no piedāvātā valsts garantētā dzīvokļa. Kopumā, ja neskaita transporta izmaksas, valsts bijušo prezidentu vajadzībām gada laikā tērēti 320 tūkstoši eiro.

Vairas Vīķes-Freibergas salīdzinoši augstās izmaksas saistāmas ar nomas maksu par viņas dzīvokli, kas tiek nomāts no Valsts nekustamajiem īpašumiem. Prezidenta kancelejā norāda, ka eksprezidente dzīvo līdzvērtīgā dzīvoklī kā Guntis Ulmanis vai Valdis Zatlers. Taču arī tas nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu