Interesanti, Noderīgi

Viņķele nupat Paziņojusi par jaunajiem ierobežojumiem – Tagad tas atkal skar visus

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) sacīja, ka nākamajā nedēļā Veselības ministrija (LM) mudinās valdību ieviest masku izmantošanu sabiedriskajā transportā. Šī prasība stājās spēkā vasaras sākumā.

Viņķele sacīja: “Pēc ekspertu domām, tas būs pirmais ierobežojošais pasākums, ko veica Covid-19. Tāpēc priekšlikums tiks iesniegts izskatīšanai valdībā. Es aicinu iedzīvotājus iegādāties vai šūt savus respiratorus.”

Ministre  skaidroja, ka ierobežojumu ieviešana ir vērtēta ļoti rūpīgi, un Aizsardzības ministrija centīsies virzīt jaunos ierobežojumus pēc iespējas lēnāk. Viņķele paskaidroja: “Mūsu mērķis ir pēc iespējas pagarināt skolas mācību procesu, tāpēc mēs nesteigsimies piedāvāt jaunus ierobežojumus.”

Viņa uzsvēra, ka neizskaidrojamais infekciju skaits liek būt piesardzīgiem, taču nav pamata noteikt jaunus ierobežojumus pulcēšanās vai darba laikam valsts līmenī. “Pašlaik šis ierobežojums ir ieviests vietējā Covid-19 uzliesmojuma laikā. Mēs ceram, ka šis ierobežojums ir pēc iespējas nevajadzīgs visā valstī.”

Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) ziņojumu 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā pirmo reizi pārsniedza 23 gadījumus. Līdz šim vislielākais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 cilvēkiem Latvijā, kas novērots 6. aprīlī, bija 6. aprīlī, kad tas bija 20,52 gadījumi. ECDC sestdienas dati parādīja, ka kopējais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 cilvēkiem Latvijā bija 23,3. Iepriekš augstākais līmenis Latvijā bija 20,5, kas sasniegts 6. aprīlī.

Pēc Latvijas Slimību kontroles un profilakses centra datiem, pēdējo 14 dienu laikā Latvijā ir atklātas 504 jaunas infekcijas.

Avots