Interesanti

Nupat ticis paziņots par gaidāmo laiku nākamnedēļ! “Gaidāms, kas vēl pavisam nebijis!”

Šogad aukstums tik tiešām parāda savu īsto raksturu un jāņem vērā, ka tieši šobrīd esošais laiks ir vēl samērīgi silts, tomēr Ziemassvētku laikā gaidāmā temperatūra turpinās krasi slīdēt uz leju un paredzams, ka nākamās nedēļas naktī tempratūra var noslīdēt par zem -20 grādiem, tomēr tik iespaidīgi, kā tas bija decembra sākumā, tā diez vai būs. Lai vai kā jaunedēļ ir jāgatavojas vairākiem pārsteiguma momentiem, jo laiks nebūs no tiem labākajiem.

Sākot ar pirmdienu visā valsts robežā ļoti krasi pazemināsies gaisa temperatūra, naktī noslīdot līdz pat -15 grādiem, savukārt dienas laikā temperatūra svārstīsies no -4 līdz pat -10 grādiem, kas atkal liks iejusties pamatīgajā ziemas sezonas laikā, jo pēc sajūtām aukstums būs vēl lielāks dēļ lielā mitruma un vēja dēļ, taču ar to viss nekas nebeidzas, jo pats svarīgākais gan ir tas, kādu laiku sola uz Ziemassvētkiem un kādi tad būs šie skaistie svētki?

Tieši uz Ziemassvētkiem gaisa temperatūra noslīdēs uz maksimāli zemāko gaisa temperatūru, kura naktī sasniegs pat zem -20 grādiem, savukārt dienas laikā tā turpinās saglabāties no -7 līdz -11 grādiem, kas liks izjust pamatīgu salu ikvienā valsts teritorijas daļā, taču kā tad īsti būs ar sniegu, vai Ziemassvētki būs gaidāmi balti un patīkami? Pēc jaunākām prognozēm tiek vēstīts, ka Latvijā sniegs sagaidāms Ziemassvētku dienā un tas būšot salīdzinoši daudz.

Atliek vien cerēt, ka esošā laika prognoze tik tiešām būs pareiza un Ziemassvētki valstī būs sniegbalti un patīkami, tomēr skaidrs ir tas, ka aukstums būs pamatīgs un ilgstoši uzturēties ārā nevajadzētu, lai negūtu dažādus apsaldējumus, it īpaši brīžos, kad tiek iets šaut salūtu vai vienkārši doties skaistajās Ziemassvētku pastaigāt, jāuzmanās ne tikai no ledus uz kura ir pavisam vienkārši paslīdēt, bet arī pārmērīgā aukstuma.

Un tieši pēc Ziemassvētkiem, brīvdienās būs gaidāms jau nedaudz siltāks laiks, kad temperatūra mazliet pacelsies uz augšu, tomēr pagaidām izskatās, ka nākamais aukstuma vilnis varētu būt tieši ap jauno gadu, tāpēc esam uzmanīgi!