Interesanti

Swedbank Nekavējoties nāk klajā ar nepatīkamu pārsteigumu visiem klientiem saistībā ar Jaunu krāpšanas shēmu

Shēmas un dažādi krāpšanas mēģinājumi ir pavisam līdzīgi iepriekšējiem citu banku ziņojumiem, ar kuriem bankas it kā cenšas pasargāt savus klientus, kuru skaits pēdējā laikā bijis ievērojami milzīgs liels. jaunizveidotais jautājums atšķiras no citiem, jo ​​ar to ir gudrāk un vieglāk “pieķert” cilvēkus. Tāpēc, rīkojoties ar naudu, jābūt īpaši uzmanīgam. Kopš aktīvi darbojas krāpnieki, daudzi cilvēki nejauši zaudējuši naudu savos kontos. Tas var notikt ļoti ātri – pat paša cilvēka kontā, kad viņš saprot, kas notiek, naudas īsti vairs nepaliek, un tikai vēlāk sāk saprast, kur šī sāpīgā kļūda pieļauta! Šoreiz gan pienācis laiks visu situāciju izprast sīkāk!

Krāpnieki jau pavisam nesen ir paspējuši izveidojuši mākslīgās loteriju akcijas, kurās klientiem tiek lūgta informācija uzdodoties bankas vārdā. Viņi izmanto sociālos medijus, lai uzdotos par bankām, reklamētu viltus ieguldījumus un ievilinātu cilvēkus savos slazdos. Šie banku krāpnieki izveido skaistas loterijas, kas izskatās pietiekami autentiskas, lai liktu upuriem domāt, ka tas ir oficiāls notikums, un visur ir oficiāli banku nosaukumi, attēli un viss pārējais. Daudzi cilvēki kļūst atkarīgi, jo tas jūtas reāli. Patiesībā cilvēki šīs pavisam jaunās situācijas dēļ ir zaudējuši milzīgas naudas summas no saviem kontiem. Bet ir pienācis laiks to visu aplūkot tuvāk!

Krāpnieki zvana cietušajiem un uzdodas par apsargiem vai bankas pārstāvjiem, turpinot sarunu par to, ka, lai piedalītos loterijā, jānorāda savs tālruņa numurs. Tā kā, lai piedalītos loterijā, ir nepieciešams tālruņa numurs, krāpnieki izmanto šo informāciju, lai sazinātos ar upuriem. Nekad nevienam neizpaudiet savu internetbankas konta lietotājvārdu un paroli. Ja kāds saka, ka strādā bankā vai tiesībaizsardzības iestādēs, vispirms lūdziet viņu identificēt. Kad to pamanāt, tieši sazinieties ar savas bankas klientu apkalpošanas dienestu. Par to paziņojumā runāja Swedbank klientu apkalpošanas vadītājs Vadims Frolovs.

Izmantojot informāciju, kas nozagta no viņu datubāzēm, kibernoziedznieki sazinās ar upuriem, izmantojot datubāzi. Viņi izmanto upuru ievadītos datus, piemēram, loterijas ierakstos vai ieguldījumu pasākumos, lai izveidotu kontaktu. Taču krāpnieki var arī apmānīt cilvēkus, lai tie ieguldītu viltotās investīciju programmās ar augstu atdevi.

AnyDesk, kas pieejams FCTK vietnē, var izmantot, lai apkopotu informāciju par finanšu krāpniecību. Visi finanšu tirgu dalībnieki darbojas ar vienādiem noteikumiem. Tāpēc ir lietderīgi sniegt ieguldījumu pakalpojumus ikvienam, kas piedāvā galvu reibinošu peļņu. Ar šīs programmas palīdzību noziedznieki var paveikt vairākas lietas, tostarp skatīt kartes informāciju vai piekļūt tiešsaistes bankai. Vadims Frolovs paziņoja par šo konkrēto programmu savā paziņojumā, jo tā ir populārākā metode, kā tas viss tagad notiek.

Neskatoties uz notiekošo izmeklēšanu, krāpniekiem joprojām izdodas darboties visā pasaulē. Tāpēc Zviedrijas banka Swedbank iesaka pārbaudīt visus brīdinājumus vai ziņojumus par saviem kontiem. Viņi īpaši mudina to darīt visiem brīdinājumiem, kas saņemti krievu valodā. Novērojot aizdomīgu darbību kādā kontā, Swedbank nekavējoties bloķē piekļuvi kontam, izmantojot internetbanku un maksājumu kartes. Tas novērš jebkādas informācijas nonākšanu nepareizās rokās. Tā vietā, lai zvanītu klientam, nekavējoties tiek ģenerēts paziņojums. Sabiedrības informētība par sociālo mediju tīklos ievietotām aizdomīgām reklāmām palīdz novērst ļaunprātīga satura ievietošanu. Ja šīs reklāmas tiek identificētas kā krāpnieciskas, tīkls var tās noņemt.