Interesanti

Nupat ticis paziņots par gaidāmo laiku nedēļas beigās! “Diemžēl, mūs sagaida, kas pavisam nepatīkams!”

Lai arī pēdējās nedēļas laiks ir bijis tik tiešām iepriecinoši silts, jo gaisa temperatūra vietām pārsniedza pat +15 grādus, kas pēc sajūtām jau atgādināja vasaru, tomēr nedēļas beigās un marta pēdējās dienās sagaidāms, kas pavisam nepatīkams, jo esoši labais laiks, diemžēl nebūs uz ilgu un atkal jau pēc pāris dienām saskarsimies ar kārtējo nepatīkamo situāciju, kurā vajadzēs pielāgoties, jo ar laikapstākļiem tā vien arī ir!

Līdz pat piektdienai un ieskaitot piektdienu visā valsts daļā būs gaidāms superīgi silts un saulains laiks, kas tik tiešām sakrīt ar iepriekš runāto, tomēr jau ar sestdienu un svētdienu visa situācija pilnīgi krasi mainīsies, tā itkā uz brīdi atkal iestātos pavisam auksts laika periods. Šoreiz gan jāprasa par kādu situāciju mēs šeit runājam… Lieta tāda, ka tie nebūs tikai daži grādi nost, bet ņemot pēdējo dienu temperatūru, gaiss kļūs pat par 10 grādiem zemāk, nekā tas bija pēdējās dienās. Tomēr kāda īsti būs temperatūra un vai aukstuma vilnis gaidāms ilgs?

Jau sākoties brīvdienām reģionā ieplūdis auksta gaisa masa no ziemeļiem, kas valstī ienesīs krietni aukstāku gaisu. Debesis ielākoties kļūs apmākušās un būs sagaidāmi pamatīgi nokrišņi, lai arī cik dīvaini tas neizklausītos, bet būs sagaidāms pat sniegs un kā jau ierasts – lietus. Tomēr tieši ar šīs nedēļas brīvdienām iesāksies pamatīgā temperatūras lejupslīde, kas būtība sāksies jau ar šīs nedēļas sestdienu un līdz galam varēsim izjust jau svētdien un pirmdien.

Lai arī visi jau ir sagatavojušies patīkam un siltam laikam turpmāk, ar šo viss tomēr nebeidzas, jo sākot no šīm brīvdienām, līdz pat marta pēdējām dienām, kā arī aprīļa sākumu Latvijā būs sagaidāms kārtējais aukstuma vilnis. Sagaidāms, ka temperatūra dažās naktīs atkal varēs noslīdēt līdz pat -10 grādiem, bet aukstāko dienu laikā temperatūra varēs būt ap 0 un -1 grādu, līdz ar to atkal nāksies piemeklēt krietni siltākas drēbes.

Tas īpaši jāievēro visiem autovadītājiem, jo ceļi tik tiešām atkal apledos un ja esat nomainījuši ziepas riepas uz vasaras, tad aukstajā laika periodā labāk izvēlēties sabiedrisko transportu, jo uzsals tik tiešām pamatīgi!

Avots