Interesanti, Noderīgi, Sievietēm, Šokējoši, Video

Pārtikas tirgotāji apliecina gatavību godīgai samazinātā PVN ieviešanai svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām

Zemkopības ministrija (ZM) ar Latvijas Tirgotāju asociāciju un Latvijas Pārtikas Tirgotāju asociāciju vienojušās par godīgu samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām ieviešanu mazumtirdzniecības tīklos. ZM  tuvākajā laikā plāno iesniegt valdībā informatīvo ziņojumu par PVN samazināšanu līdz 5% svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām, ko ierosināja ZM izveidotā darba grupa, kam bija uzdots pētīt PVN samazināšanas iespējas pārtikai. Pēc informatīvā ziņojuma sniegšanas ZM aicinās valdību veikt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos.

 

“Esmu gandarīts, ka Zemkopības izveidotā darba grupa, operatīvi izanalizējot situāciju, nonāca pie slēdziena, ka Latvijā jau tagad ir nepieciešams un iespējams samazināt PVN svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām līdz 5 procentiem, kas veicinās Latvijā audzēto dārzeņu, augļu un ogu tirgus daļas palielināšanos un būs arī ieguvums iedzīvotājiem. Līdz šādam lēmumam nonācām, pateicoties Zemkopības ministrijas, ražotāju un tirgotāju nevalstisko organizāciju konstruktīvam darbam,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

ZM jau informēja, ka marta sākumā ZM izveidotās darba grupas nozaru eksperti vienojās aicināt valdību samazināt PVN svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām līdz 5% (no 21%). Eksperti arī bija vienisprātis, ka PVN jāsamazina tiem svaigajiem dārzeņiem, augļiem un ogām, ko var izaudzēt Latvijā.

 

Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irīna Pilvere, kas ir detalizēti pētījusi PVN pārtikai samazinājuma ietekmi uz lauksaimniecības nozari, uzsvēra, ka samazināts PVN dārzeņiem, augļiem un ogām, ja PVN samazināšanu godprātīgi ievēros mazumtirgotāji, veicinās Latvijas dārzeņu un augļu ražotāju konkurētspēju, palielinās iedzīvotāju pirktspēju un līdz ar to Latvijā izaudzēto dārzeņu un augļu pārdošanas apjomus. Un, kas nav mazsvarīgi, samazinoties dārzeņu, augļu un ogu cenām mazumtirdzniecībā, samazinātos šās preču grupas nelegālā tirdzniecība.

 

Ekspertu darba grupā strādāja ZM, Finanšu ministrijas, Veselības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Augļkopju asociācijas, biedrības “Latvijas dārznieks”, Zemnieku saeimas, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas eksperti.
_________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104;
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv.