Interesanti

Pavļuts ir parakstījis oficiālu rīkojumu par visu iedzīvotāju vakcināciju Latvijas teritorijā!

Latvijas veselības minitrs Daniels Pavļuts (AP) jau ir parakstījis oficiālo rīkojumus par visu iedzīvotāju vakcināciju, sākot no 3. Maija, žurnālistiem pavēstīja pats politiķis. Jāpiebilst, ka tie tik tiešām ir lieli notikumi priekš mums visiem un jāatzīst, ka tas viss itin nemaz nav arī tik vienkārši, kā varējām sākotnēji domāt un tam ir pamatojums!

Līdz ar to, tādējādi no 3. Maija (ieskaitot) cilvēki varēs apmeklēt oficiālo interneta lapu “manavakcina.lv” vai arī zvanot pa tālruni 8989 un pieteikties konkrētajai vakcīnai. Tādējādi un attiecīgi no 3. Maija jebkuram iedzīvotājam, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu, būs pašam iespēja pieteikties uz attiecīgo brīvo vietu minētajās platformās.

Attiecīgi līdz ar šo lēmumu joprojām tiks saglabāts obligātais princips par cilvēku, kuri ir augstākās riska grupās, jeb tā saucamo prioritārās vakcinācijas grupām, ciktāl, to būs iespējams izdarīt, izteicās veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Tajā pat laikā vakcinācijas projekta galvenā vadītāja Eva Juhņēviča Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Šodienas jautājums” izteicās, ka teorētiski jau no 3. Maija, kad tiks sākta visu iedzīvotāju vaakcinācija, bez prioritāro grupu iedalījuma, seniorie, kā arī hroniskajiem slimniekiem tikt pie potes būs vienlīdzīgas kā jebkuram citam cilvēkam un to ir svarīgi atcerēties un ņemt vērā ikvienam.

Taču tieši ģimenes ārsti esot aicināti tad arī rast šo iespēju cilvēkus vakcinēt prioritāri. Pašlaik tiekot meklēts risinājums, kādā veidā dot iespēju ātrāk līdzšinējo prioritāri vakcinējamo grupu cilvēkiem, īpaši tiem senioriem un hroniskajiem slimniekiem. Attiecīgi šim nolūkam tad varētu, piemēram, ieviest kādu papildu rindu vai jaunu rindu, pieļāvusi Juhņēviča, apsolot, ka meklēs risinājumus, lai tas tiktu atrisināts.

Pats veselības ministrs pēc valdība sēdes noteica, ka tās personas, kuras iepriekš pauda savu brīvo vēlmi vakcinēties, saskaņā ar Pavļuta rīkojumu varēs “vakcinēt atbilstoši konkrētajiem pārpalikumiem no iepriekšējiem lēmumiem par brīvo rindu.” Līdz ar to, tādējādi tiks sniegta iespēja šīm personām vakcinēties krietni ātrāk, nekā citiem.

Jāpiebilst, ka Juhņēviča pati LTV atzina, ka vēl tiekot domāts, kādas priekšrocības tad sniegt tiem vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju, kuri jau kā pirmie pieteicās. “Mēs pašlaik strādājam pie konkrēta risinājuma, kā šiem iedzīvotājiem dot priekšrocību pieteikties ātrāk, nekā visiem pārējie un par to mēs ziņosim jau tuvākajā laikā.”

Avots