Interesanti

Pavļuts paziņo : “Valdībai jābūt gatavībā iedarbināt D+ konceptu stingrāku ierobežojumu noteikšanai”

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) žurnālistiem sacīja, ka, ņemot vērā pieaugošo izplatību Latvijā un epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos, valdībai jābūt gatavai uzsākt “D + koncepciju”, lai uzliktu stingrākus ierobežojumu un tas ir jāuztver ļoti nopietni, jo situācija ar katru brīdi paliek tikai sliktāka un sliktāka un tas ir ļoti bēdīgi.

Politiķis paskaidroja, ka pašreizējā situācija ir ļoti līdzīga pagājušā gada decembrī, kad veselības aprūpes nodaļa pagājušā gada decembrī izsludināja ārkārtas stāvokli. Pavļuts sacīja, ka Latvija ir viena no retajām valstīm Eiropā, kur saslimstības līmenis turpina pieaugt, un saslimstības līmenis ir augstāks nekā vidēji Eiropā, un uzsvēra, ka šis nav īstais laiks drošības pasākumu un ierobežojumu samazināšanai.

Lai gan formālie “D + koncepcijas” parametri vēl nav parādījušies, Pavļuts uzskata, ka tā ieviešanai vajadzētu sākt domāt nekavējoties, “jums nav jāgaida pēdējā minūte, kad tā ir patiešām slikta”. Ministrs pagājušajā nedēļā pauda līdzīgu nostāju un norādīja – ja sastopamība Latvijā turpinās pieaugt, biznesa vadības grupai un ekspertiem steidzami jāsagatavo stingrāku ierobežojošu pasākumu kopums, lai valdība to apspriestu.

Latvijā saslimstība turpina pieaugt, kopš sestdienas ir vairāk nekā 450 saslimšanas gadījumu. Marta sākumā Pavļuts paziņoja, ka jāveic jauni drošības pasākumi, lai ierobežotu jauno esamību, un valdība piekrita un ir gatava nepieciešamības gadījumā pieņemt stingrākus ierobežojumus.

Vēlāk, 26. martā, Ministru kabinets ņēma vērā Krīzes vadības padomes sekretariāta noteiktos kritērijus, lai ieviestu līkni, kad epidemioloģiskā situācija stipri pasliktinās. Ja tiek izpildīts viens no vairākiem kritērijiem, tā sauktā “D + koncepcija” nodrošina nepilnības.

RAKUS valde: slimnīcu gultu slogs vienmēr ir bijis liels Kopš pagājušā gada decembra Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas gultu noslogojums ir augsts, žurnālistiem sacīja slimnīcas direktoru padomes loceklis Haralds Plaudis. Pēc viņa teiktā, vidēji smagu pacientu gultas noslodze slimnīcās ir 83%, savukārt intensīvās terapijas nodaļās – 75%.

Šo gultu noslodze pēdējā mēneša laikā nemazinājās, savukārt pacienti, kas vecāki par 60 gadiem un kuru vidējais vecums ir 80 gadi, šobrīd atrodas slimnīcā.

Tāpēc, ņemot vērā, ka slimnīcā šobrīd nonāk vairāk pacientu, kas nav  pacienti, kopējā pacientu plūsma nav samazinājusies. Tajā pašā laikā par 25% pieaudzis to pacientu skaits, kuri meklē steidzamu palīdzību klīnikās, savukārt hroniski pacienti galvenokārt meklē palīdzību.

Avots