Interesanti

Paziņotas ļoti nepatīkamas prognozes par gaidāmo laiku jaunedēļ. “Gaidāmas milzīgas izmaiņas!”

Iepriekš tik tiešām varējām ļoti labi priecāties par gaidāmo laiku tuvojoties pavasarim, tomēr izskatās, ka mātei dabai padomā bija kāda cita ideja. Šajā saistībā jāsāk ar to, ka prognozes itin nemaz nav labas nedz svētdienai, nedz arī nedēļas sākumam, jo viss tikai vēl pasliktināsies, lai arī cik ļoti daudziem sniegs un dubļi jau ir pilnībā piegriezušies. Jāņem vērā, ka tieši tuvākajās divās dienās gaidāma laikapstākļu kulminācija, tāpēc būs jābūt īpaši piesardzīgiem.

Arī svētdienas naktī daudzviet valsts teritorijā joprojām sagaidāma sniega krišana un slapjdraņķis, kas radīs patiešām nepatīkamu atmosfēru tiem, kuri varbūt vēlētos izbaudīt skaisto sniegu. Tomēr naktī uz svētdienu daudzviet gaisa temperatūra var noslīdēt pat ap -10 grādiem, kas gan nav nekas īpašs, bet tomēr aukstums ir un paliek aukstums, pie tam ņemot vērā šī brīža milzīgās apkures izmaksas un jau tā “uzpūstos” rēķinus, kuri skaidri un gaiši varētu būt zemāki, bet vai kāds šajā lietā, ko dara? Protams, ka nē! Laiks aplūkot, kas mūs sagaida jaunedēļ, kad sāksies “īstā jautrība.”

Ņemot vērā šī brīža gaidāmo prognozi, tad pirmdienas rītā lielā daļā valsts teritorijas termometra stabiņš var pamatīgi noslīdēt līdz pat -15 grādu robežai, kas ir mežonīgs aukstums, ņemot vērā, ka pēc pāris dienām iestājas pavasaris un visi gaida jau krietni siltāku un patīkamāku laiku, tomēr redz dabai ir savi plāni un cilvēkus tomēr vajag krietni pasaldēt. Arī dienas temperatūra nebūs īpaši labāka un vietām varēs svārstīties pat līdz -8 grādu atzīmei.

Patīkamākas ziņas, gan sākas no otrdienas, kad visā valstī iestāsies pamatīgais atkusnis jeb plusu grādu periods. Tas savukārt radīs daudzas nepatīkamas un bīstamas situācijas autovadītājiem, kuriem nāksies saskarties ar melno ledu, kas slīd patiešām ļoti labi, taču braucot ātri un bez liekas uzmanības pievēršanas, tas varēs radīt patiešām zināmas problēmas, tāpēc jāgatavojas jau tagad.

Līdz ar to pēc otrdienas nākamās dienas būs krietni siltākas. Problēma, gan atkal varētu sākties ar nākamās nedēļas brīvdienām, jo šajās dienās temperatūra atkal varēs noslīdēt ar mīnuss zīmi, kas gan nav iepriecinoši, jo tas jau būs pavasara pirmās nedēļas noslēgums. Cerēsim, ka prognozes uz pavasara pirmās nedēļas brīvdienām gan vēl mainīsies.