Interesanti, Noderīgi

Ja Tev ir vismaz šīs 10 Īpašības – Tev piemī viens no retākajiem personības veidiem visā pasaulē

Šādi cilvēki netiekas katru dienu, bet, ja jums paveiksies satikt kādu no viņiem, jūs nekad nevarēsiet viņu aizmirst! Šis personības veids saucas INFJ (citreiz to dēvē arī par “humānists”) un tas patiešām ir ļoti reti sastopams. Viņiem ir unikālas personības iezīmes, kas tos ļoti atšķir no apkārtējiem.

Vai jūs domājat, ka neesat tāds kā vairums no jūsu paziņām? Ja tā, tad jums nav par ko uztraukties, jums ir pilnīgi labi. Saskaņā ar Myers-Briggs tipoloģiju, pasaulē ir vairāki personības tipi. Šie psihologi šo sistēmu izstrādāja, balstoties uz Karla Junga psihoanalītiskajām teorijām.

Sistēma ir sadalīta 4 kategorijās: ekstraversija / intraversija, intuīcija / sensācija, domāšana / izjūta un uztvere / spriedums. Saskaņā ar Myers-Briggs teoriju, INFJ (vai “humānists”) personības tips ir introversijas, intuīcijas, sajūtas un sprieduma kombinācija. Tālāk norādītās iezīmes palīdzēs precīzi noteikt, vai jūs vai kāds pazīstams esat INFJ tipāžs.

Cilvēki ar šāda veida personību ir īsts dārgums, tāpēc, ja šāds cilvēks jau ir jūsu dzīvē, nekādā gadījumā nelaidiet viņu vaļā!

1. Viņiem patīk rakstīt. Humānisti izvēlas rakstīt, nevis runāt. Tāpēc, ja saruna nav absolūti nepieciešama, tad no viņiem parasti nesanāk izcili sarunu biedri. Šādiem cilvēkiem ir daudz ērtāk kaut ko rakstīt, jo viņu domas ir vieglāk izteikt uz papīra.

2. Viņi domā par daudz. Humānisti daudz laika pavada domājot. Viņi nevar atļaut notikumiem vienkārši iet savu gaitu. Gluži pretēji, lai justos droši, viņiem viņi atkal un atkal izspēlē notikumus savā galvā. Un viņi gandrīz nekad nejūtas droši.

3. Viņi dzīvo pēc principa “viss vai neko”. Kvalitāte ir labāka par kvantitāti. Vienmēr. Humānists nekad neko necietīs. Viņš uzskata, ka, ja jūs nevarat dot visu iespējamo, tad jums vispār nevajadzētu ķerties pie lietas.

4. Viņi ne vienmēr var vārdos izteikt savas domas. Humānistam vienmēr ir grūti izskaidrot savas domas. Bieži vien viņi ir tik sarežģīti un mulsinoši, ka citi vienkārši nespēj saprast, ko tieši humānists cenšas viņiem pateikt.

5. Viņi ir vientuļnieki. Humānistus bieži var redzēt staigājam vienus parkā vai sēžam kafejnīcā ar tasi kafijas. Bet nedomājiet, ka viņi ir vientuļi. Patiesībā šie cilvēki apzināti nolemj norobežoties no ārpasaules, lai nodibinātu saikni ar savu iekšējo “es” un sakārtotu domas.

6. Viņi var pielāgoties jebkurai videi. Humānisti ir ārkārtīgi elastīgi indivīdi, kuri vienmēr gūst labumu no šīs prasmes.

7. Viņi ir līdzjūtīgi un jūtīgi. Vai jūs zināt vārdu “empāts”? Fakts ir tāds, ka tas lieliski raksturo INFJ personības tipa pārstāvjus. Viņi ir neticami gādīgi un dāsni cilvēki, kuri darīs visu iespējamo, lai palīdzētu tiem, kam tā nepieciešama. Humānisti vienmēr cenšas redzēt pasauli no kāda cita viedokļa, kas viņus padara ļoti jūtīgus pret citu jūtām. Un viņi nekad tīši nekaitēs citai personai.

8. Viņi ir uzmanīgi, izvēloties savus draugus. Humānisti mīl mājas komfortu un novērtē viņu privātumu. Tādēļ viņi, iespējams, labprātāk izvēlēsies būt vieni, nekā atrasties sliktu cilvēku sabiedrībā. Šādi indivīdi ļoti izvēlas savu sociālo loku un pieņem par draugiem tikai tos, kuri dalās savās vērtībās un respektē viņu vajadzību pēc brīvības.

9. Viņi meklē patiesību. Humānisti apbrīno Visuma noslēpumus un visu nakti var vērot zvaigžņotas debesis. Viņus neinteresē ikdienišķie jautājumi par to, kurš šonedēļ uzvarēs sportā. Nē, INFJ dod priekšroku pēc iespējas dziļāk ienirt lietu patiesajā dabā. Tāpēc esiet gatavs tam, ka ar humānistu apspriedīsit ļoti intelektuālas tēmas.

10. Viņi uzticas savai intuīcijai. Intuīcija, intuīcija un vēlreiz intuīcijas. Humānisti ātri saprot, kad kaut kas nav kārtībā. Šī ir viena no viņu galvenajām šī personības tipa iezīmēm. Viņiem ir ne tikai dziļa intuīcija, bet viņi arī aktīvi ieklausās savā iekšējā balsī. Lai gan lielākā daļa cilvēku ignorē šīs jūtas, humānisti ir ļoti jutīgi pret to, kas notiek viņu dzīvē. Un viņu instinkts viņus gandrīz nekad nepieviļ.

11. Viņi ir darbaholiķi. Jūs nekad nesatiksit slinku humānistu. Visā, kas saistīts ar darbu, šie cilvēki pastāvīgi cenšas sasniegt savus mērķus. Viņi jau agri saprata, ka dzīvē nekas netiek dots tieši tāpat, un tāpēc viņi pilnībā nododas pašreizējā uzdevuma veikšanai.

12. Viņi “izjūt” nākotni. Cilvēki ar šo personības tipu nepieķeras sīkumos. Viņi mēdz redzēt attēlu kopumā, un tāpēc koncentrējas uz uzmanību tikai uz patiešām svarīgām lietām. Humānisti dzīves grūtības pārvar pilnībā bruņoti un nenolaiž galvu, ja kaut kas neizdodas pēc plāna. Tā vietā, lai satrauktos,grūtības viņus tikai vairāk motivē.

13. Viņi ir labi problēmu risinātāji. Ja jums ātri jāatrod izeja no sarežģītas situācijas vai jāsaņem praktiski padomi, vienkārši jautājiet par to humānistam. Viņiem nav līdzīgu cilvēki tieši problēmu risināšanas jautājumos. Turklāt viņiem gandrīz vienmēr ir taisnība.

14. Viņi ir pilni pretrunu. Reizēm humānists var šķist kā bipolārs cilvēks, kurš vienā sekundē var no laimīga kļūt par skumju cilvēku. Humānistu emocijas pastāvīgi aizstāj viena otru, un to izsekot ir gandrīz neiespējami.

15. Viņi redz tieši caur cilvēkiem. Šī prasme izriet no viņu dziļas emocionālās inteliģences. Viņi var lasīt starp rindām un redzēt, kas slēpjas aiz cilvēku darbībām. Viņiem ir arī viegli ātri noskaidrot manipulatoru. INFJ izmanto šo prasmi, lai pasargātu sevi, atstājot negatīvas personības ārpus viņu dzīves.

Humānistu jums katru dienu nesatikt, bet, ja jums paveiksies satikt kādu no viņiem, jūs nekad nevarēsiet viņu aizmirst!