Interesanti

Paziņotas nepatīkamas ziņas par gaidāmo laiku nedēļas nogalē un nākamnedēļ…

Lai arī pēdējās dienas tik tiešām bijušas vēsas un lielā mērā patīkamas, jo karstums nebija pārāk liels, situācija brīvdienās lēnām virzīsies atkal uz pretējo pusi, būs sagaidāms jauns karstuma vilnis aptuveni uz septiņām dienām, tā liecina jaunākās laika prognozes.

Lai arī brīvdienu naktīs gaisa temperatūra joprojām noslīdēs aptuveni +10 līdz +15 grādiem, vietām piekrastē nebūs vēsāks pat par +18 grādiem pēc celsija. Tomēr sākoties jau ar sestdienas pēcpusdienu temperatūra sasniegs +22 līdz +27 grādus pēc celsija, bet svētdiena karstums jau varēs sasniegt aptuveni +30 grādus pēc celsija, nemaz nerunājot par to, kas notiks nākamnedēļ.

Tāpat uzmanība jāpievērš arī ūdensstabiem jeb virpuļviesuļiem, ko mēdz saukt par tornado. Tieši pēdējās piecās dienās Baltijas jūrā fiksēta vairāk, nekā 20 virpuļviesuļi, kas bijuši tik tiešām iespaidīgi un arī tuvākajās dienās, ieskaitot svētdienu. Tomēr šoreiz svarīgākais par to, kas tad mūs sagaida nākamnedēļ?

Jau nākamās nedēļas sākumā tveice pamatīgi pieņemsies spēkā, jo pēcpusdienās visā Latvijā temperatūra jau atkal grozīsies ap +30 grādu atzīmi, vietām sasniedzot arī visus +32 grādus. Taču vietās, kur saule karsē visvairāk, šī temperatūra varētu būt vēl krietni lielāka. Līdz ar to jāņem vērā, ka šis būs kārtējais karstuma vilnis šajā vasarā.

Noteikti jāatceras par to, kur valda liels karstums, pēc tam seko arī pamatīgas lietusgāzes. Arī šoreiz tas attiecas uz mums, tomēr lietusgāzes un negaisa mākoņi iesākumā gaidāmi tikai vietām. Vairāk tie sāks parādīties otrdien un to visvairāk būs Kurzemē, savukārt jau nedēļas vidū negaisu iespējamība būs praktiski visā Latvijas teritorijā.

Sestdiena gaidāma vēl salīdzinoši vēsa, tomēr tiem, kuriem karstums jau ir pieriebies, noteikti nepatiks svētdiena, jo tieši svētdien gaisa temperatūra krasi sāks celties uz augšu, taču pirmdien jau sasniegs savu galīgo maksimumu un var turēties pat vairākas dienas.

Nākamās nedēļas otrā pusē krasi paaugstināsies negaisu iespējamība, tāpēc gaidāms, ka Latvijas lielāko daļu tik tiešām klās spēcīgas lietusgāzes, tomēr pašlaik vēl lielākajā valsts daļā turpinās kārtīgs sausums un atliek vien cerēt, ka slapjais laiks atnesīs dzestrēku un patīkamāku laiku, nevis tikai pārmērīgo karstumu un tveici.

Avots