Interesanti

“Tuvākajās dienās notiks tas, kas nav noticis sen!” Bricis jau laicīgi paziņo par turpmāk gaidāmo laiku!

Ja par pašreizējo situāciju būtu runāts agrāk Novembra beigās, laiks turpinātu kļūt manāmi aukstāks , kas šobrīd mainīsies ļoti strauji. Un tas iet virzienā, kuru neviens nevarēja iedomāties. Tieši šajā sakarā Bricis ir izteicies par gaidāmo brīdi, kas sen nav bijis, bet tagad tas būs. Ir pienācis laiks redzēt, ko tas īsti nozīmē un kā tas ietekmēs turpmākās dienas un nedēļas, kas ir īpaši svarīgi pašreizējos apstākļos. Laiks ieklausīties attiecīgajā situācijā, jo laiks tik tiešām mainīsies ļoti krasi!

Šoreiz runājam par silto laiku Latvijā, kas, kā redzams, turpinās, kas ir neparasti, ņemot vērā ierasto aukstuma vilni, kas bija jau pagājušajā nedēļā. Tomēr silts laiks Latvijā saglabājās novembra sākumā un joprojām, kad novembris ir gandrīz pusē. Arī šajā gadījumā varētu tikt pārspēti vairāki esošie siltuma rekordi, kas jau iepriekš tika paziņots.  Bet tagad ir pienācis laiks par to visu runāt konkrētāk, kas tieši mūs sagaida jau tuvākajās dienās un pēc kā tas viss pašlaik izskatās?

Pārsvarā debesis būs apmākušās un saule būs salīdzinoši reti. Turklāt vietām gaidāmas lietusgāzes, kā arī smogs vai pat migla, no kā autovadītājiem vajadzētu izvairīties, jo drīzumā būs gaidāms jau sniegs, kas attiecīgi liks manīt autovadītājiem vēl pēdējā brīdī paspēt nomainīt auto riepas. Pagājušajā nedēļā, kā arī šī nedēļa ir bijusi tik tiešām ļoti pārsteidzoši silta un tikuši pārspēti pat vairāki siltuma rekordi, kuri Latvijā nekad nav bijuši, kā piemēram 11. novembrī.  Taču arī turpmākajās dienās jārēķinās ar samērā brāzmainu vēju, kas brīžiem var nolauzt arī kādu koka zaru, tomēr ne par to stāsts!

Savukārt svētdien ziemeļrietumu vējš iegriezās jau ļoti spēcīgi, tādējādi Latvijas austrumos atnesot vēsāku temperatūru un kopējo laiku. Par dažiem grādiem temperatūra pazemināsies Latgalē un Vidzemē. Tātad, tas ir tagad, un, ņemot vērā, ka ir jau novembra vidus, taču laiks tā it kā būtu tikai septembra beigas, kas tik tiešām ir ļoti pārsteidzoši. Tomēr tagad laiks parunāt par gaidāmo sniegu.

Jau tagad tika minēts tas, ka reālā sniega sega Latvijā varētu parādīties ap Latvijas svētkiem jeb 18. Novembri, kas ir ļoti nozīmīgs datums. Un šajā situācijā tas varētu būt ne tikai slapjš sniegs, bet gan noturīgs, kas kādu brīdi varētu arī pabūt uz ceļa. Tas attiecīgi norāda arī uz to, ka laiks ļoti krasi paliks aukstāks un uzkritušais sniegs viegli piesals un paliks nenokusis. Brauciet uzmanīgi.